A Boeng Black Androidra épül, moduláris felépítésű és minden áron őrzi az adatainkat.

Alapos munkát végezhetnek a Boeing fejlesztői, mivel a cég okostelefonjának első bejelentése óta majdnem két év telt el. A mostani nyilatkozatban sem ejtenek szót mindenről, de már legalább tudjuk, hogy a projekt létezik, neve is van a terméknek és az eszköz annyira biztonságos lesz, hogy akár az életünket is rábízhatjuk.

Ez is fekete, de ez Boeing

A Boeing Black hasonló igényeket szeretne kielégíteni, mint a korábban bemutatott Blackphone, azzal a különbséggel, hogy itt nem a mobilok között kommunikáció, hanem a készülékben tárolt adatok biztonsága áll a középpontban. A Boeing már az első infók kiadásakor is egyértelműen utalt arra, hogy a készülő mobilt nem az átlagfelhasználónak, hanem az állami szervek alkalmazottainak, szervezeteink szánja, így az összes ott érvényben lévő szabályozásnak igyekeznek megfelelni.

A készülék két jelszava a biztonság és modularitás: előbbiről a kivonatos tájékoztatáson túl nem sok konkrétumot árult el a Boeing közleménye, de azt igen, hogy kiemelt szerepet kap az adatok titkosítása, ami a tárolt és a továbbított információkra egyaránt érvényes. Ezen kívül a rendszerbe ágyazott biztonsági elemek, szolgáltatások, és egyéb szoftveres autentikációk gondoskodnak róla, hogy a mobilon akár kifejezetten érzékeny adatok is tárolhatók legyenek.

Míg az eddigiek nem haladják meg a kifinomult marketing szöveg ismérveit, az már sokkal érdekesebb, hogy a Boeing Black fizikai védelmet is kapott. A hivatalos tájékoztatóból ez nem derül ki, de a netre kiszivárgott infók szerint a mobil önmegsemmisítő funkciót kapott arra az esetre, ha illetéktelen kezekbe kerülne. Mindez jelen esetben kizárólag a készülék tartalmára értendő: amennyiben valaki jogosulatlanul próbálná levenni a hátlapot, akkor ez egy olyan folyamatot indít el a készülékben, aminek következtében az összes adat és alkalmazás eltűnik róla, és használhatatlanná válik a Boeing Black.

Moduláris biztonság

A biztonságosságot a formatervezők igyekeztek ennek megfelelő fekete, gumiborítású, masszív készülékházzal erősíteni, bár el kell ismerni, hogy egy Hello Kitty motívumokkal ellátott mobilt sokkal kevésbé akarna bárki ellopni és a tartalmát megismerni. Amíg erre a felismerésre eljutnak a Black fejlesztői, addig marad az egyébként valóban nagyon hasznos moduláris felépítés, ami lehetőséget ad a sokoldalú felhasználásra. A prezentációs videóban látható módon a hátlap a szerint cserélhető, hogy milyen módon, helyszínen, célra szeretnénk használni. Ilyen lehet például egy extra akkumulátor, műholdas kapcsolatot biztosító modul, vagy különböző biometrikus azonosítást lehetővé tevő szenzorok.

A Boeing Black különleges funkcióit egy teljesen hétköznapi készülék szolgálja majd ki, ami a tervezők szerint tökéletesen ki fogja elégíteni az igényeket. Ez egy 4,3 colos, qHD felbontású (540 × 960 képpont), 1,2 GHz-es, kétmagos Cortex-A9 processzorral ellátott, dual SIM-es mobil, ami egy 1590 mAh-s akkuval és egy meg nem nevezett verziójú Androiddal kerülhet a felhasználók kezébe. Hogy ez mikor, és milyen áron történik meg, arról a Boeing egyelőre nem adott tájékoztatást.
 

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.