A Boeing nevét a legtöbben az utasszállító repülőgépekről ismerhetik, ám a vállalat emellett katonai és űrjárműveket is gyárt, nem is beszélve egyéb védelmi berendezésekről. A Boeing telefon azonban valóban az újdonság erejével hathat, de persze senki ne várja, hogy pár tízezer forintért megveheti a hipermarketben.
A Boeing katonai és védelmi technológiákat fejlesztő részlege dolgozik a vállalat első okostelefonján, amelyet azonban nem a nagyközönség számára készítenek: a potenciális vásárlók köormányzati szervek, védelmi ügynökségek, hadászati egységek lehetnek. Roger Krone, a vállalat elnöke riporterek kérdésére megerősítette a hírt, kiemelve, hogy a vállalat életében ez lesz az első olyan biztonságos kommunikációra képes készülék, amely a hagyományos mobilhálózatot használja.

My name is Droid A telefon fejlesztése a hírek szerint az utolsó fázisnál tart, feltehetőleg a tesztelés és a finomhangolás folyik. A készülék előreláthatóan az idei évvégén kerülhet forgalomba. Azoknak, akik viszont máris a vételi lehetőségeket keresgéli, két rossz hírünk is akad. Egyrészt a készülék csak a Boeing kötött kereskedelmi hálózatán keresztül lesz megvásárolható, magánszemélyeknek gyakorlatilag esélyük sem lesz hivatalos forrásból beszerezni az egyelőre Boeing Phone munkanéven emlegetett okostelefont. Másrészt az árcédula sem épp az átlagos pénztárcákra lesz szabva.



Brian Palma, a Boeing biztonsági infrastruktúrákért felelős részlegének alelnöke szerint a versenytársak 15-20 ezer dollár környékén kínálják hasonló készülékeiket, a Boeing modellje pedig ugyan igyekszik ezen az intervallumon belül az alsó árszintre helyezkedni - de annál semmiképp sem lejjebb.

Droid ügynök jelentkezik Palma szerint a megcélzott vásárlóközönség számára is egyre fontosabb, hogy a hihetetlen biztonsági, titkosítási funkciókkal felruházott készülékeik életképesek maradjanak a bárki által használt szolgáltatások területén is - furcsa is lenne egy olyan titkosügynök, amely ugyan képes megfejthetetlenre kódolt üzenetek küldésére, de képtelen ugyanezen a készüléken egy hagyományos e-mailt elolvasni, weboldalakat böngészni vagy SMS-t írni.

A vezetők elmondása szerint a Boeing azért választotta az Android rendszert, mert a nyílt alapokon fejlesztett környezet és a rajta futtatható alkalmazások széles köre óriási funkcionalitást tesz lehetővé egyetlen készüléken, emellett viszont lehetőség van arra is, hogy a teljes rendszert saját fejlesztéseikkel kiemelten biztonságossá tegyék a speciális felhasználói bázis igényeire szabva. A gyártó célja többek között az, hogy minél előbb megszerezzék az Egyesült Államok legmagasabb szintű kormányzati biztonsági tanúsítványait, így az állami szervezetek és a hadsereg hivatalos beszállítóivá válhatnak ezen a téren is.

Az Android öt éven belül a Windowst is lehagyhatja
A Lenovo önálló üzleti alkalmazásboltot nyitott Androidra
Nagy szám! Ilyen az alkalmazásfejlesztők 2012-es éve

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.