Idén ismét exkluzív kutatással készülünk a május 11-12-én sorra kerülő CIO Hungaryra. A téma: a magyarországi vállalatok és a cloud computing viszonya. A Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével és az IPR-Insights szakértőivel közösen összeállított kérdőív segítségével emellett az általános vállalati informatikai gyakorlatról is szeretnénk képet alkotni, melyhez megnyertük a Vezető Informatikusok Szövetségének támogatását is. Kérdéseinkkel a legilletékesebbekhez fordulunk: az informatikai beruházások tervezőihez és döntéshozóihoz, valamint a felhős rendszereken dolgozókhoz.
Kérjük, töltse ki anonim kérdőívünket! A kitöltés kb. 10-15 percet vesz igénybe. Köszönjük, hogy válaszaival segíti munkánkat!
De miért is vagyunk erre kíváncsiak? Az elmúlt évtizedben a felhőtechnológiák használatában egyre több tapasztalat gyűlik össze, hiszen egyre több szervezetnél épültek be ezek a megoldások a napi gyakorlatba. A pandémia minderre rátett egy lapáttal: azoknak a vállalatoknak az életében is komoly változást hozott, melyek mereven elzárkóztak a felhőtől. A legendás angol válogatott focista, Gary Lineker kissé megvásott bonmot-ját (a focit 22-en játsszák, és a végén a németek győznek) erősen átferdítve: amikor a vállalatok rapid döntésekre kényszerültek, az informatikai vezetők rendre olyan helyzetekkel szembesültek, amikor nagyon kockázatos és még kockázatosabb lehetőségek között kellett választaniuk – és a végén a felhő győzött.
De mekkora volt ez a győzelem? Igaza van a Microsoft vezérigazgatójának, amikor arról beszél, hogy a vállalatok telítődtek, és elsősorban meglévő felhős munkaterheléseik optimalizálásával vannak elfoglalva?
A kérdőív segítségével azt is szeretnénk feltérképezni, hogy a szakmai közönség milyen nehézségekkel szembesült-szembesül a felhős technológiák bevezetésénél, azok hogyan alakítják át a vállalat működését informatikai és üzleti szempontból.
A válaszadás anonim, csak olyan, a kiértékeléshez szükséges adatokat (cégméret, iparág, beosztás stb.) kell megadni, melyek a válaszadó beazonosítására nem alkalmasak, de segítenek a válaszok csoportosításában, a trendek árnyalásában. Alapvetően mindenkinek a véleményére kíváncsiak vagyunk, üzleti és IT-területen dolgozó felső vezetőkére, középvezetőkére és alkalmazottakéra egyaránt, hiszen a felhő mindannyiuk munkáját érinti.
Ezért kérjük ossza meg munkatársaival is a kérdőív linkjét, hogy minél szélesebb körből érkezzenek információk a kutatáshoz.
Mi a teendő?
Mindössze annyi, hogy rákattint a Corvinus Egyetem rendszerében futó online kérdőívre, és legjobb tudása szerint választ ad a kérdésekre.
Az eredményeket először a május 11-12-én, az egri Hotel Eger & Park hotelben sorra kerülő CIO Hungaryn mutatjuk be. (A zárt körű, ingyenes rendezvényre kizárólag a CIO Klub tagjait invitáljuk. A klub soraiba nagyvállalatok informatikai vezetőit, IT-kiadásokról határozó döntéshozóit várjuk.)
Köszönjük, hogy válaszaival ön is segíti a kutatást! Kérdése van a kutatással kapcsolatban? Kérjük írja meg az info(at)bitport.hu címre, Bitport felhőkutatás tárggyal!
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak