A még augusztusban történt incidens után most kezdték felpakolni az internetre a cég bizalmas anyagait, beleértve egy csokor érzékeny személyes adatot és üzleti információt is.

Újabb nagy trófea került be a digitális alvilág képzeletbeli vitrinjébe azzal, hogy a Pokémon játék fejlesztőjeként ismert Game Freak hivatalosan is megerősítette: hekkertámadás áldozata lett. Ezt egyébként sokkal tovább nem is tudta volna takargatni, mivel a cég belső anyagait elkezdték közzétenni az interneten.

A japán nyelvű közleményben [PDF] az áll, hogy a vállalat informatikai rendszeréhez egy közelebbről be nem azonosított külső szereplő szerzett jogosulatlan hozzáférést. Az incidens miatt többek között korábbi és jelenlegi alkalmazottak nevei, fizikai címei, e-mail címei és telefonszámai is illetéktelenekhez kerültek.

A cég igyekszik minden érintettet személyesen értesíteni, egyben egy kapcsolattartót is kijelölt, aki az érintettek rendelkezésére áll a felmerült kérdések megválaszolásában. A japán vállalat rövid tájékoztatója egy bocsánatkéréssel zárul.

Üzleti titkok és más érdekességek

A ReadWrite beszámolója szerint a betörés augusztusban történhetett, az azóta eltelt időben pedig minden bizonnyal a váltságdíjra vártak az elkövetők. Mivel folyamatosan szivárognak a cégtől lopott anyagok, nagy valószínűséggel nem engedtek a zsarolóknak. (Bár az sem példátlan, hogy fizető "ügyfelek" adatait is nyilvánosságra hozzák a bűnözők.)

A már napvilágot látott információk között vannak meglévő és fejlesztés alatt álló játékokkal kapcsolatos kisebb-nagyobb anyagok, forráskódok, üzleti megbeszélések leiratai, de ezekből a szivárgó fájlokból derült ki például az is, hogy tervben van egy élőszereplős Pokémon-témájú filmsorozat.

A vállalat legközelebbi nagy dobásával, a Nintendo Switch konzolra fejlesztett Pokémon Legends Z-A-val kapcsolatban ugyanakkor egyelőre nem került elő semmiféle bizalmas információ vagy adatcsomag.

(Illusztráció: Game Freak)

Biztonság

Ördögi körbe kerülhettek az MI-fejlesztők

Az MI-robbanás üzletileg egyre inkább fenntarthatatlannak tűnik, és a kritikusok szerint szükségszerű összeomláshoz vezet, mert a technológia eredményei nem támasztják majd alá az elkerülhetetlen áremeléseket.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.