Most már Androidon, iOS-en és iPadOS-en is a Microsoft generatív MI-je elégítheti ki kíváncsiságunkat.

Az ünnepek alatt-között különösebb hírverés nélkül tette elérhetővé a Microsoft a Copilotját (korábbi nevén Bing Chat) Androidon, iOS-en és iPadOS-en. Az androidos változat már karácsony előtt felkerült a Google Play-be, az Apple rendszereire pedig valamikor karácsony után lehetett letölteni először. Az MI-alapú támogatás az OpenAI ChatGPT-jéhez hasonlóan működik: a felhasználó beír egy kérdést vagy egy utasítást a chatbe, amire a generatív MI szépen, kerek, szabatos mondatokban válaszol.

A szolgáltatás azonban nem merül ki ennyiben: a Google és az Apple rendszerein is hasonló funkcionalitást biztosít, mint Windowson. Automatizálható vele az e-mailekre történő válaszadás, segít történetek vagy szkriptek megírásában, rövid összefoglalót készít terjedelmes, bonyolult szövegekből, segít szakmai önéletrajzok megírásában és napra készen tartásában, személyre szabott utazási terveket állít össze és így tovább.

A Copilot a képekkel történő munkát is segíti az Image Creator nevű funkciójával. Emögött a DALL-E 3 képgenerátor dolgozik. A funkció segít többek között közösségi médiatartalmak, márkatervek és logótervek készítésében, létre lehet hozni vele egyéni háttereket, de akár film- és videó-forgatókönyveket is lehet vele vizualizálni. A lehetőségeknek csak a fantázián szab határokat, ígéri a Microsoft, merthogy a GPT-4 és a DALL-E 3 képességeinek kombinálásával a Copilot kreativitásunkat új magasságokba repíti.

Hírverés nélkül is vitték, mint a cukrot

Bár az MI-alapú asszisztens bevezetését nem propagálta különösebben egyik érintett vállalat sem, a TechCrunch információi szerint eddig több mint 1,5 milliószor töltötték le világszerte.

Ebben nem kis szerepe lehetett az app ingyenességének. A felhasználó ugyanis mobilon és tableten lényeglében ingyen élvezheti az OpenAI GPT-4 technológiájának minden előnyét – miközben maga az OpenAI csak a GPT-3.5-re épülő alkalmazását adja ingyen, a GPT-4-hez való hozzáférésért már fizetni kell.

Az aktívan mobiljukon élők egy részének a Microsoft MI-alapú asszisztense csak részben újdonság. A Bing appban Androidon és az Apple rendszerein korábban is elérhetők voltak hasonló funkciók. Most már egyébként a Bing app (melynek androidos változatát több mint 50 milliószor töltötték le) szintén a GPT-4-et és a DALL-E 3-at használja. A funkciók önálló appba csomagolása arra utal, hogy a Microsoft nemcsak járulékos asszisztensként, hanem önálló termékként is számol a Copilottal.

(Kép: Google Store)

Konzumer tech

Most érdemes autonóm darukat gyártani

Egy friss iparági elemzés szerint néhány éven belül 6 milliárd dollárosra hízhat a kikötői anyagmozgatást felgyorsító robotdaruk piaca.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.