Na jó, az a fillérek közel 3 milliárd forintnyi dollár, de ezt magvető körben kapta a megoldást fejlesztő berlini stratup.

Mire jó a mesterséges intelligencia? – tette fel a kérdést egy német startup kapcsán a TechCrunch. A válaszért nem kell messzire menni: ha visszanézzük a Bitport MI-vel kapcsolatos híreit, cikkeit, nyilván az derül ki, hogy mindenre, sőt még annál is többre. Mindez persze felveti annak gyanúját, hogy valójában igazán semmire.

Ami a konkrét alkalmazásokat illeti, eddig a megcélzott felhasználói kör szempontjából többnyire vagy a konzumer piacnak, vagy a nagyvállalatoknak születtek megoldások (mínusz Microsoft).

Egy berlini székhelyű startup, a Synthflow viszont úgy döntött, a két nagy felhasználói csoport közötti, a mesterséges intelligencia szempontjából kissé elhanyagolt körnek, a kkv-knak fejleszt MI-alapú szolgáltatást. A kisvállalkozások egy jelentős részének ugyanis az a problémája, hogy specialisták helyett polihisztorokra lenne szüksége, de többnyire csak Mekk Elekekre telik.

Az ötletet az elmúlt bő egy évben összesen 9,1 millió dollárral jutalmazták a kockázati befektetők. Ez pedig manapság nagy szó, mert Európában vészesen kezdenek kiszáradni a források.

Kód nélküli platform folyamatok automatizálásához

A Synthflow-t mindössze tavaly tavasszal alapították. Decemberben lépett piacra kódolást nem igénylő (no-code) folyamatautomatizálási eszközével, és azóta állítása szerint már közel ezer ügyfelet szerzett. A cég hónapról hónapra két számjegyű növekedést produkál (szintén önbevallás, és hát a nulláról indulva eleinte ez nem is annyira nehéz).

A platform legnagyobb ígérete, amiért sok ügyfél még kiforratlansága ellenére is ráharapott, hogy egyszerű "egerészéssel" (drag-and-dop) lehet összerakni többelemű automatizált folyamatokat. Azaz sikerült három népszerű irányt egybeolvasztani: MI-alapú megoldással automatizálhatnak folyamatokat fejlesztői tudással nem rendelkező felhasználók.

Az alapítók elsősorban a szolgáltatói szektorban működő kisebb és közepes vállalkozásoknak szánják a platformot, ahol valóban jellemző, hogy az alkalmazottaknak "multifunkciósnak" kell lenni – lásd a cégvezető titkárnője egyben a telefonos ügyfélszolgálatos is. De a legkisebbekre is gondoltak: például a kazánt épp szerelő szervizes helyett intézheti a megrendelést és az időpont-egyeztetést a következő ügyféllel.

A Synthflow platformjával azonban kiváltható az ügyfélszolgálat. És ha szeretnénk, hogy az ügyfelek továbbra is az asszisztens vagy esetleg a cégvezető természetes hangjával találkozzanak, az is megoldható. De beállítható gépi hang is, ha a cég szeretné, hogy az ügyfelek számára világos legyen: géppel beszélnek.

A rendszer, melyet az OpenAI nagy nyelvi modellje hajt, eredetileg angol nyelvű volt, amit később kiegészítettek a némettel és franciával. De várhatóan más nyelvek kezelésére is képes lesz, illetve bővül a szolgáltatások köre: a befektetést ugyanis kutatás-fejlesztésre szeretné fordítani a startup. Többek között olyan funkciókat szeretnének megvalósítani, mint a raktárkészlet ellenőrzése telefonbeszélgetés közben (van-e raktáron a javításohoz szükséges alkatrész).

A Synthflow gyorsan népszerű lett Németországban. Az alapítók szerint ez egyértelműen annak a jele, hogy a kkv-k nyitottak arra, hogy kipróbálják az MI-ben rejlő lehetőségeket. A szolgáltatás havi előfizetési díja ugyan 29 dollárnál indul, de a legkisebb, már értelmezhető csomag 450 dollárba kerül.

Piaci hírek

A SpaceX-re bízták a Nemzetközi Űrállomás kivégzését

A NASA az amerikai űrvállalattal építteti meg azt a járművet, amelynek segítségével ellenőrzött módon irányíthatják majd a platformot a Csendes-óceánba.
 
Bejelentési kötelezettségük elmulasztása, és a szabályoknak való sorozatos meg nem felelés komoly pénzbírságot vonhat maga után.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.