A kifejezetten kis- és közepes vállalakozásokra fókuszáló Digitális Versenyképességi Mutató elnevezésű kutatássorozattal a világjárvány miatt felerősödő digitalizációs folyamatokat kívánják nyomon követni.

A digitalizációnak mindenképpen jót tett a világjárvány. Egyrészt a kényszerűségből elrendelt tömeges távmunka és az iskolák bezárása önmagában nagyott lendített a terület fejlődésén, de a koronavírus áttételes hatásai hosszabb távon is katalizálhatják a digitális transzformációt. Az informatikai szektor érdekvédelmi szervezete, az IVSZ például kifejezetten a digitalizáció köré képzeli felépíteni a gazdaság talpraállítását célzó stratégiát.

Digiméterrel számolnának

A vállalatok informatikai eszköztárának, digitális készségeinek alakulását igyekszik hosszú távon monitorozni egy most induló kutatássorozat, a Digitális Versenyképességi Mutató - rövid nevén Digiméter -, amely kifejezetten a hazai KKV-szektor fejlődését szeretné segíteni. A kezdeményezést életre hívó szereplők (eNET, Reacty Digital, SmartCommerce Consulting, Virgo) szerint fontos egy olyan objektív mutató megalkotása, amely tájékozódási pontként szolgálhat a megfelelő irányok megtalálásában és követésében, legyen szó egy-egy szektorról, vagy éppen egy adott vállalkozásról.

A többévesre tervezett kutatássorozat első szakasza május 18-án indul egy olyan kérdőívvel, amelyben a szakemberek azt mérik fel, hogy a KKV szektor egyes szereplői milyen eszközökkel és módszerekkel próbáltak és próbálnak reagálni a járvány miatt kialakult, eddig ismeretlen kihívásokat hozó helyzetre, illetve milyen sikerek és kudarcok érik őket. A digimeter.hu oldalon nyilvánosan elérhető kérdőívet bárki kitöltheti, de a szervezők mintegy hatvanezer céget közvetlenül is megkeresnek.

A kutatás lezárulta után a résztvevők megkapják a kutatási eredmények összefoglalóját, ami javaslatokat is tartalmaz a digitális versenyképesség javítására. Ugyanakkor a fontosabb eredményeket összefoglaló riportok szabadon letölthetőek lesznek a kezdeményezés weboldaláról, ahogyan azok a mérőszámok is, amelyek idősorosan mutatják majd be a hazai vállalkozások digitális versenyképességi indexét.

Piaci hírek

Netes csalóhálózat miatt kapott amerikai szankciót egy kambodzsai szenátor

Az USA pénzügyminisztériuma szerint a távol-keleti ország egyik legvagyonosabb vállalkozója rászedett és kényszermunkára fogott emberekkel végezteti el az online bűncselekményeket.
 
A teljes életciklust lefedő rendszerek képesek megszüntetni azt a káoszt, ami a szervezetek zöménél még mindig akadályozza az információáramlást.

a melléklet támogatója a GLOBAL-UNION Kft., a Kyocera márka kizárólagos magyar disztribútora

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.