Negyven nap múlva a cég jubileumi zászlóshajója, az S10-széria mellett a régóta várt hajtogatható telefon-tabletet is megmutatják majd teljes valójában.

A Samsung a korábbi években a rendszerint február végén-március elején megtartott barcelonai Mobile World Congress (MWC) keretében állt elő a Galaxy S sorozat aktuálisan legfrissebb tagjával. Idén azonban megtörik a tradíciót és mind a helyszín, mind az időpont más lesz.

Sietős nekik

A The Wall Street Journal értesülései szerint ugyanis a tizedik generációt képviselő S10 február 20-án fog debütálni, ráadásul rögtön két eseményen. Az egyik bemutató Los Angelesben, a másik Londonban lesz. Azaz a cég igyekszik még az MWC keltette "zaj" előtt ellőni a puskaporát, ezzel biztosítva azt, hogy az eszközök kellő figyelmet kapnak a hírekben és a közösségi médiában.

A hagyományok elhagyása és a sietség mögötti motívumként nem nehéz felfedezni a gyengélkedő üzleti eredményeket. A Samsung ugyanis, hasonlóan az Apple-höz, elég gyatra mutatókkal zárta 2018-at. A dél-koreai céget nem csak saját termékeinek eladási problémái sújtják, hanem az is, hogy az amúgy riválisként is funkcionáló Apple az iPhone-ok gyenge kereslete miatt kevesebb megrendelést ad az almás termékekbe alkatrészeket szállító Samsungnak.

Éppen ezért a szokásosnál is fontosabb lenne, hogy a vállalat csúcstermékei sikeresen debütáljanak. Minderre a Galaxy S széria tizedik iterációjának, pusztán a kiszivárgott specifikációkat nézve, meg is van az esélye. Tavaly az S9 nem hozott különösebb újdonságot, így az S10 jelentheti az első valódi szintlépést 2017 eleje óta.

A tűzhöz közeli informátorokat idéző amerikai lap szerint az S10 három változatban kezdi meg hódító körútját, amelyek méretben, képességekben és természetesen árban is különböznek majd. A negyedik, 5G hálózatokat is használni képes prémium verzió pedig valószínűleg csak valamikor később tavasszal érkezik meg a polcokra. A változatok pontos árazásával kapcsolatban egyelőre csak találgatások vannak.

Hajtás, pajtás!

A februári bemutatók másik fontos szereplője lesz az egyelőre még elnevezési gondokkal küzdő, hajlítható kijelzővel érkező, telefonként és táblagépként is használható új családtag, amelyet tavaly novemberben csak távolról, felületesen mutattak meg a cég fejlesztői konferenciáján. Az értesülések alapján majdnem 1800 dollárért kínált technológiai újdonság Galaxy Fold, Galaxy F vagy simán Fold néven kerülhet forgalomba, várhatóan áprilisban.

A Samsung orra alá némi borsot tört tavaly novemberben egy kisebb kínai gyártó, amelyik pár nappal a dél-koreaiak első sajtóbemutatója előtt debütált saját hajlítható mobil eszközével. A Royole ráadásul a forgalmazási versenyt is megnyerte, hiszen a FlexPai azonnal előrendelhetővé is vált, igaz, csak legkorábban december végére vállalt szállítással.

Konzumer tech

Vészfékezésre kényszerülhet a Microsoft az MI-adatközponti fejlesztésekben

A társaság meghatározó hajtóerőt képvisel az adatközpontok globális terjeszkedésében, ezért legújabb lépései figyelmeztetésként szolgálhatnak a mesterségesintelligencia-iparág egészére nézve.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.