A techszektorban általában a tengerentúli vállalatok mazsoláznak az itteni reménységek között. Ezúttal azonban a francia Thales kebelezi be a 3,6 milliárd dollárra értékelt amerikai Imperva kiberbiztonsági céget.

Az űrkutatás és a védelmi szektor mellett az utóbbi időben a kiberbiztonsági piacon is igen aktív francia Thales a héten hozta nyilvánosságra, hogy 3,6 milliárd dolláros cégértékelés mellett felvásárolja az adat- és alkalmazás-kiberbiztonsági megoldásokra fókuszáló amerikai Impervát. Az eladó a területen nagy kedvvel üzletelő Thoma Bravo. A magántőke-befektetési társaság nem járt rosszul, mivel 2019-ben 2,4 milliárd dollárért vette fel portfóliójába.

A 2002-ben még WebCohort néven alapított, de 2004-től Impervaként ismert kaliforniai székhelyű vállalkozás nyolc évig a New York-i tőzsdét is megjárta, mielőtt a Thoma Bravo kivezette volna. Szoftverportfóliója az alkalmazás- és adatbiztonság területét lefedő termékekből áll, amelyek helyben, felhős és hibrid környezetben is alkalmazhatók. Az Imperva a végponti védelemtől kezdve a DDoS-támadások elhárításán át az API-biztonságig számos szolgáltatást kínál, de végez (adat)kockázatelemzést és egyéb biztonsági monitorozást is.

Mindez pedig a jelek szerint jól illeszkedik a Thales egyre csak hízó biztonsági portfóliójába. A francia vállalat a felvásárlást fontos lépésnek minősítette afelé, hogy "világszínvonalú globális kiberbiztonsági integrált szereplővé" váljon, mivel az egyesülés "a kiberbiztonsági üzletágát a következő szintre emeli".

A párizsi székhelyű vállalat menedzsmentje úgy kalkulál, hogy a biztonsági divízió várható bevételei éves szinten meghaladhatják a 2,4 milliárd eurót (az átszámítva 2,65 milliárd dollárból 500 milliót szállíthat az Imperva). A Digital Identity and Security (DIS) üzletág a tervek szerint 2024 és 2027 között átlag 6-7 százalékot növekedhet évente.

Régóta gyúrnak rá

A Thales az utóbbi években nagyon szisztematikusan építi biztonsági portfólióját. Ebbe a folyamatba illeszkedik számos komoly felvásárlás is, amelyek közül mindenképpen említést érdemel a Gemalto-ügylet még 2017 végéről. A Thales ugyanis a szintén francia Atos orra elől happolta el az ipari IoT és a kártyabiztonság területén fontos szereplőnek számító holland céget. Tavaly két európai kiberbiztonsági vállalat, az S21SEC és az Excellium került a kosárba, idén pedig ez már nem is az első akvizíció, hiszen az ausztrál Tesserent startup felvásárlása is éppen most zajlik.

Biztonság

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.