Az űrkutatás és a védelmi szektor mellett az utóbbi időben a kiberbiztonsági piacon is igen aktív francia Thales a héten hozta nyilvánosságra, hogy 3,6 milliárd dolláros cégértékelés mellett felvásárolja az adat- és alkalmazás-kiberbiztonsági megoldásokra fókuszáló amerikai Impervát. Az eladó a területen nagy kedvvel üzletelő Thoma Bravo. A magántőke-befektetési társaság nem járt rosszul, mivel 2019-ben 2,4 milliárd dollárért vette fel portfóliójába.
A 2002-ben még WebCohort néven alapított, de 2004-től Impervaként ismert kaliforniai székhelyű vállalkozás nyolc évig a New York-i tőzsdét is megjárta, mielőtt a Thoma Bravo kivezette volna. Szoftverportfóliója az alkalmazás- és adatbiztonság területét lefedő termékekből áll, amelyek helyben, felhős és hibrid környezetben is alkalmazhatók. Az Imperva a végponti védelemtől kezdve a DDoS-támadások elhárításán át az API-biztonságig számos szolgáltatást kínál, de végez (adat)kockázatelemzést és egyéb biztonsági monitorozást is.
Mindez pedig a jelek szerint jól illeszkedik a Thales egyre csak hízó biztonsági portfóliójába. A francia vállalat a felvásárlást fontos lépésnek minősítette afelé, hogy "világszínvonalú globális kiberbiztonsági integrált szereplővé" váljon, mivel az egyesülés "a kiberbiztonsági üzletágát a következő szintre emeli".
A párizsi székhelyű vállalat menedzsmentje úgy kalkulál, hogy a biztonsági divízió várható bevételei éves szinten meghaladhatják a 2,4 milliárd eurót (az átszámítva 2,65 milliárd dollárból 500 milliót szállíthat az Imperva). A Digital Identity and Security (DIS) üzletág a tervek szerint 2024 és 2027 között átlag 6-7 százalékot növekedhet évente.
Régóta gyúrnak rá
A Thales az utóbbi években nagyon szisztematikusan építi biztonsági portfólióját. Ebbe a folyamatba illeszkedik számos komoly felvásárlás is, amelyek közül mindenképpen említést érdemel a Gemalto-ügylet még 2017 végéről. A Thales ugyanis a szintén francia Atos orra elől happolta el az ipari IoT és a kártyabiztonság területén fontos szereplőnek számító holland céget. Tavaly két európai kiberbiztonsági vállalat, az S21SEC és az Excellium került a kosárba, idén pedig ez már nem is az első akvizíció, hiszen az ausztrál Tesserent startup felvásárlása is éppen most zajlik.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak