116 millió dollárt kalapozott össze a 21 Inc. Befektetési nagyágyúk álltak mögé – de nem feltétlenül a bitcoin, sokkal inkább a mögötte álló technológia lehetőségei érdeklik őket.

Arról már többször írtunk, hogy a nagy árfolyam-ingadozása ellenére egyre jobban beszivárog a mainstream gazdaságba a bitcoin mint fizetőeszköz. Legutóbb a Microsoft szállt be a támogatók közé, de a Dell vagy a payPal már korábban is lehetővé tette a virtuális fizetőeszköz használatát.

Most egy nagyon friss stratup, a 21 Inc. kapott a kockázati befektetők nagyágyúitól sok pénzt: 116 millió dollárt. A pénzt az Andreessen Horowitz, az RRE Ventures, a Yuan Capital, a Khosla Ventures és a Data Collective adta össze.

A befektetés érdekessége azonban az, hogy úgy tűnik, nem a virtuális valuta vonzotta a befektetőket. Erre utal, hogy cégen belülre került a Qualcomm is, amely elsősorban a technológiában lát fantáziát. Az ugyanis valószínűleg sokkal szélesebb körben alkalmazható, mint a meglehetősen bizonytalan virtuális pénz.

Ezt emelte ki a 21 Inc. társalapító vezérigazgatója, Matthew Pauker is. Szerinte ugyanis a Qualcomm gyártási kapacitásával – és nem utolsósorban – ismertségével új területek nyílhatnak meg előttük. Például a Qualcomm által erősen támogatott konzumer Internet of Things eszközökbe is beépíthetők lesznek a bitcoin technológiák. Az eszközök gyártását pedig szintén segítheti a Qualcomm gyártási kapacitása.

Mindenekelőtt a bitcoin tranzakciókat nyilvántartó, mintegy a rendszer főkönyvét képező blockchain játszhat szerepet. Ez segítheti például az ügyvédek nélkül is nagy biztonságot nyújtó ún. okos szerződések elterjedését vagy például a hamisíthatatlan online szavazások lebonyolítását. Az okos eszközök esetében pedig segítheti a biztonságos információáramlást, amit például minden érintett tud ellenőrizni.

A bitcoin ökoszisztémára épülő startupok azonban nem csak a technológia miatt népszerű befektetési célpontok. Január végén 75 millió dollárt tudott bevonni a 2012-ben alapított Coinbase – többek között a New York-i tőzsde is beszállt a cégbe. A Coinbase mára a világ egyik legjelentősebb bitcoin-szolgáltatójává nőtt, aki ügyfelei között tudhatja például a Dellt is.

Közösség & HR

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.