Ugyanis már a Microsofttól is vásárolhat a digitális fizetőeszközzel. Egyelőre csak online és kizárólag digitális tartalmakat.

Nagyot lökhet a bitcoin elfogadásában és elterjedésében a Microsoft döntése, hogy akár bitcoinnal is fizethetünk online a redmondi cég kínálta digitális tartalmakért. Tehát egyelőre, szoftvert, játékot, zenét stb. vehetünk így, de például Lumia telefont nem. És van még egy megkötés: a lehetőség csak az Egyesült Államokban érhető el. Sőt van egy további bökkenő, a tranzakció csak egyirányú, azaz ha valaki bitcoinnal fizetett, és meggondolta magát, akkor a Microsoft nem utalja vissza a vételárat bitcoinban.

Saját fizetőeszköz helyett

A Microsoft próbálkozott saját virtuális fizetőeszközzel is, ám 2012-ben úgy döntöttek, kivezetik a Microsoft Pointsot, mellyel digitális tartalmakat lehetett vásárolni többe között a Zune piactéren és a Xbox Live-on lehetett vásárolni. Akkor a Microsoft egyszerűen oldotta meg a helyzetet: aki nem költötte el a microsoftos digitális pénzét, azt átváltották készpénzre.

Ha a saját fejlesztéséről le is mondott, a cég a virtuális fizetőeszköz alkalmazását nem vetette el. A Coindesk már február közepén írt arról, hogy a Microsoft nyitott a bitcoin felé. Legalábbis annak értékelték azt a Bingben eszközölt változást, hogy a keresőben megjelent a bitcoin-dollár/euró konverziós lehetőség, legalábbis az Egyesült Államokban, Kanadában, az Egyesült Királyságban és Ausztráliában.

A választás lehetősége

A CoinDesk szerint a lépés azért is fontos, mert egy igazán nagy piaci szereplő állt az eddig főleg a tűrt kategóriában mozgó virtuális fizetőeszköz mellé.

A Microsoft még csak nem is úttörő

Júniusban maga Michael Dell jelentette be egy twitter-bejegyzésben, hogy a Dell elfogadja a virtuális fizetőeszközt. A cég legtöbb termékéért és szolgáltatásáért már lehet fizetni bitcoinnal. A gyártó a Coinbase-zel kötött megállapodást.

A payPal szintén lépett: szeptembertől tette lehetővé a BitPay, a Coinbase és a GoCoin segítségével, hogy észak-amerikai online áruházakban lehessen fizetni bitcoinnal is. A virtuális fizetőeszköz azonban csak kiegészítő lehetőség, továbbra is a PayPal számlát támogatják elsődlegesen.

A nagy szereplők közül az Amazon az, amely egyelőre elzárkózik az alternatív fizetőeszköz használatától. Tom Taylor, az Amazon egyik alelnöke, egy tavaszi interjújában úgy nyilatkozott, hogy nem érzik a nyomást az ügyfeleik felől, hogy be kellene vezetniük a bitcoinnal történő fizetés lehetőségét, és a cégének továbbra is vannak kétségei a fizetőeszköz megbízhatóságát illetően. A döntésben persze az is szerepet játszhatott, hogy az Amazonnak van saját virtuális fizetőeszköze, a tavaly bevezett Coin, amivel nyilván távlatilag is szeretnének valamit kezdeni.

(Grafika: Cointelegraph)

Közösség & HR

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.