A déli szomszéd jelentése szerint a "kulcsrakész" oldalak havi 5 ezer dollárért bérelhetők, további 3 ezerért pedig technikai támogatás is jár hozzájuk.

Dél-Korea hírszerző szolgálata (NIS) a héten tette közzé, hogy bizonyítékokat találtak arra, hogy egy az észak-koreai kormányhoz köthető csoport több ezer illegális szerencsejáték-oldalt kreált Kínában, hogy azokat aztán dél-koreai bűnszervezeteknek passzolják tovább - számolt be a The Register.

A NIS nyomozása szerint a határmenti Dandong városában működő Gyeongheung Information Technology Exchange Agency nem más, mint a hírhedt 39-es iroda része, amely (többek között az FBI szerint is) a nemzetközi szankciókat átjátszva igyekszik közvetlen dollárbevételhez juttatni az elszigetelt rezsimet vezető Kim Dzsongunt.

A nemzetbiztonsági hivatal elemzése alapján a 15 fős banda személyenként és havonta nagyjából 500 dollárt küldött Phenjanba. A vevőknek azonban ennél jóval többet, havi 5000 dollárt kellett fizetni, az opcionális technikai támogatás pedig további 3000 dollárba került.

Az illegális szerencsejátékra kihegyezett oldalak nem mellesleg kártékony kódokat is tartalmaztak, amelyeket például az automatikus fogadásokat lehetővé tevő funkciókban rejtettek el. A vizsgálat szerint a bűnözők az oldalt használók személyes adatainak ellopására használják, melyeket mintegy 1100 dél-koreai állampolgár esetében megpróbáltak már értékesíteni is.

Normál ügymenet

A fentiek abból a szempontból nem jelentenek meglepetést, hogy a vádak szerint Észak-Korea évek óta próbál mindenféle módszerrel forrásokhoz jutni, amelyekkel nem csupán a legfelsőbb vezetés igényeit, hanem a nukleáris- és rakétaprogramját is finanszírozhatja.

Hogy pontosan milyen összegekről van szó, azt többek között a kriptovaluták árfolyamának volatilitása miatt sem könnyű dollárban számszerűsíteni. A dél-koreai kormány becslése szerint Észak-Korea 2022-ben nagyjából 700 millió dollárnyi kriptovalutát lopott el, ám egy meg nem nevezett kiberbiztonsági cég értékelése szerint a nagyságrend bőven meghaladja az egymilliárd dollárt is. Szöul szerint Phenjan mintegy 10 ezer hekkert foglalkoztat, akik kriptopénzeket lopnak el tőzsdékről, vagy zsarolóprogram-támadásokat hajtanak végre vállalkozások ellen.

Biztonság

CIO Hungary: így változik meg az ember és a technológia viszonya

Beszámolónk utolsó része a tizenötödik CIO Hungary konferenciáról, ahol a technológiai témákon túl számtalan megközelítésből vizsgáltuk az emberi tényező szerepét is.
 
Vészesen közelít a június vége, ameddig minden érintettnek el kell indítania a NIS2 alkalmazásba vételét. Az idén és jövőre is számos teendőt kell elvégezni, mutatjuk a pontos menetrendet.

a melléklet támogatója a Balasys IT Zrt.

Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.