A Realme illusztris társaságba került a mérföldkő gyors elérésével. A teljesítmény értékét tovább növeli, hogy a forgalom nagy része Kínán kívül realizálódik.

Alig több mint öt évvel ezelőtt, egészen pontosan 2018 májusában vált önálló üzleti entitássá a Realme, amely korábban az Oppo egyik almárkájaként funkcionált. (A Vivo mellett ez a két okostelefonbrand is a konzumer termékekre fókuszáló kínai BBK Electronics vállalatcsoport kötelékébe tartozik.)

Egy nemrégiben kiadott hivatalos közlemény szerint az idei második negyedévben a gyártónak sikerült telefonjaival átlépni a 200 milliós leszállított mennyiséget. A teljesítményt még komolyabbá teszi az a tény, hogy a Realme telefonjainak a többsége nem a hazai piacon, hanem külföldön talál gazdára. (Ez különösen mostanában vált fontossá, hiszen az elmúlt időszakban a kínai mobilpiac rendszeresen rosszabb számokat produkált a világátlagnál.)   

Sikerült kitűnni a tömegből

Az eredmény kapcsán a Realme marketingigazgatója rámutatott, hogy akkor indultak, amikor világszerte több mint 700 okostelefon-márka kereste a fogyasztók kegyeit. A vállalat éppen ezért nagyon büszke rá, hogy az elmúlt öt év során a világ 10 legjelentősebb márkája közé sikerült eljuttatni a brandet. (Az okostelefonos szegmens elmúlt években mutatott gyatra teljesítménye azóta egyébként jelentősen megrostálta a mezőnyt, és már csak nagyjából 250 márkát tartanak nyilván.)

A Realme most nyilvánosságra hozott 200 milliós mérföldköve mind volumen, mind időtáv tekintetében elismerésre méltó üzleti siker, hiszen alig akad hasonlóra példa a szegmens történetében. A Reuters beszámolója szerint a Counterpoint Research adatai alapján ilyen mennyiséget ennél rövidebb időn belül eddig csak az Apple, a Samsung, a Huawei és a Vivo volt képes leszállítani. A 200 milliós állomhatárt úgy általában sem egyszerű elérni, hiszen mindössze 14 telefongyártót tartanak számon, amelynek sikerült ezt összehoznia.

Ami a közeljövő terveit illeti, az eddig leginkább olcsó termékeiről ismert márka igyekszik megkapaszkodni a felsőbb régiókban is. Ebben nagy szerepet szánnak a hamarosan debütáló Realme GT 5 Pro készüléknek, amelyben a Qualcomm legújabb, csúcskategóriás lapkája, a Snapdragon 8 Gen 3 dolgozik, kamerás fronton pedig a Sony új Lytia szenzorának beépítése jelzi, hogy nem "egypálcás" okostelefonról beszélünk.

Konzumer tech

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.