Kínában mérlegelik annak a lehetőségét, hogy Elon Musk megvásárolja a TikTok egyesült államokbeli üzletét, ha a vállalatnak nem sikerül kimozognia a videós közösségi alkalmazás küszöbön álló betiltását – számolt be róla a Bloomberg. A lap szerint a pekingi tisztviselők A terve továbbra is az lenne, hogy a TikTok az anyavállalat, a ByteDance tulajdonában maradjon, és az amerikai legfelsőbb bíróságnál támadták meg a közelgő tilalmat, de a bírók nem sokkal korábban már jelezték, hogy valószínűleg érvényben hagyják a Joe Biden által több mint egy évvel ezelőtt aláírt törvényt.
Ez utóbbi alapján január 19-én lőnék le az USA-ban 170 millió felhasználóval működő alkalmazást, ha annak amerikai tevékenységét nem értékesítik egy ottani tulajdonosnak. A ByteDance folyamatosan tagadta a kínai állampárt befolyását, amire a törvényalkotók hivatkoztak, és a szólásszabadságra hivatkozva támadta a kikényszerített eladást. Nemrég a megválasztott elnök, Donald Trump, sőt demokrata szenátorok is arra ösztökélték a legfelsőbb bíróságot, hogy halasszák el a döntést az új kormányzat hivatalba lépéséig, lehetővé téve egy újabb politikai megoldás megvalósítását.
Valószínűleg jönnie kell a B tervnek
Maga Trump előzőleg már a TikTok vezérigazgatójával is tárgyalt, és a Bloomberg szerint magas rangú kínai vezetők egy kiterjedt megbeszélés részeként már megkezdték más forgatókönyvek megvitatását is arról, hogy miként működjenek együtt az új adminisztrációval – ezek egyikében pedig Musk is szerepel lehetséges vevőként. Bár a TikTokért már korábban is több befektető bejelentkezett, az adásvételt a kínai kormánynak kell jóváhagynia, onnan azonban egyértelműen jelezték, hogy nem támogatnak semmilyen üzletet, ami érinti a közösségi szolgáltatás algoritmusait.
A TikTok korábban többször is kijelentette, hogy nem eladó az amerikai alkalmazás, és ezúttal is teljes kitalációnak minősítette a Bloomberg riportját. A lap bennfentes forrásai ugyanakkor arról értesültek, hogy a megválasztott elnök közeli szövetségesének közösségimédia-platformja venné át az irányítást a TikTok fölött, amire egyelőre az X (korábban Twitter) részéről sem reagáltak. A beszámolókból az sem derül ki, hogy Musk, akinek nettó vagyonát éppen 432 milliárd dollárra becsülik, hogyan hajthatná végre a tranzakciót, illetve meg kellene-e szabadulnia hozzá más eszközeitől.
Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata
Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.
Cyber Threat Intelligence: üzleti előny a sötét adatokból
Egyetlen kompromittált jelszó. Egy belépési pont, amit már nem használnak. Egy korábbi alkalmazott adatszivárgása. Ezek ma már nem csupán technikai hibák, hanem valós üzleti fenyegetések, amelyek a digitális alvilág piacán előbb bukkannak fel, mint ahogy a cég egyáltalán észrevenné.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak