A Google nagyszabású redizájnt jelentett be, ami első körben a G Suite előfizetőit érinti, megvalósítva a kommunikációs platformok magas szintű intergrációját.

A Google Cloud blog szerdai bejegyzése szerint a vállalat is integrált munkafelületté gyúrja különféle szolgáltatásait, így például videókat, a csevegést, a levelezést, a fájl- és feladatkezelőt, mindezt pedig azon a belépési ponton keresztül valósítja meg, ahonnan a legtöbb felhasználó munkanapja indul: a Gmail beérkező leveleket gyűjtő fiókjából. Az erre irányuló fejlesztések jegyében a Meet már megjelent a webes, androidos vagy iOS-alapú Gmail eszköztárában, és az is kiderült, hogy ehhez nemsokára a Google Chat is csatlakozik a mobil platformokon. A mostani bejelentés azonban az eszközök még sokkal szélesebb körű egyesítéséről szól.

A Gmail alól közvetlenül elérhető szolgáltatások között szerepel a Meet és a Chat mellett a Drive, a Docs (Dokumentumok), a Sheets (Táblázatok), a Slides (Diák) és a Tasks szolgáltatások is. Az egyes appok saját funkcionalitása mindezzel nem változik lényegesen, de működésük sokkal egységesebbé válik a G Suite csomagon belül. Erre talán a legjobb példa az a lehetőség, hogy a dokumentumokat akár csoportosan is lehet majd szerkeszteni anélkül, hogy el kellene hagyni a webes Gmail alkalmazást, vagyis a programok között nem kell ide-oda váltogatni az ablakokat.

 


A Google meghatározásában az a változtatások legfőbb célja, hogy a közvetlen együttműködést mindig az adott pillanatban megfelelő kontextusban biztosítsa, így mondjuk valós időben lehet csevegni azokkal a kollágákkal, akikkel éppen együtt szerkesztünk egy dokumentumot, sőt eközben a feladatok kiosztását vagy kipipálását is el lehet végezni ugyanazon a képernyőn. Hasonlóképpen a videohívásokba is egyből be lehet szállni a csevegésekből, a csetben érkező üzeneteket közvetlenül továbbítani lehet a bejövő levelek közé, az üzenetekből rögtön feladatokat lehet gyártani, és a Gmail szöveges keresője is képes lesz rá, hogy átfésülje a többi csatornát.

Ugyanarra mennek, mint a Microsoft vagy a Slack

Bár nem tűnik jelentős dolognak, de a munka során sokat jelenthetnek az olyan kényelmi funkciók, mint a "ne zavarjanak" állapot minden csatornára való alkalmazása, illetve fordítva, az "out of office" figyelmeztetés automatikus figyelmeztetése a Gmailen kívül. Ennek kapcsán érdemes megjegyezni, hogy a G Suite számtalan terméke idáig is rengeteg, egymást többé-kevésbé átfedő és egymással összekapcsolt funkcióval rendelkezett, de ezeket a kapcsolatokat nem mindig könnyű átlátni. Az egyes programokat ugyanis külön fejlesztették, és saját magukon belül mindegyik rendelkezik is a szükséges csoportmunka-eszközökkel, de együtt már nem feltétlenül képesek ugyanannak a célnak a közös támogatására.

Ahogy a kommentárok kiemelik, a Google most a Gmail elsöprő népszerűségét próbálja olyan módon kihasználni, mint ahogy mondjuk a Microsoft az Office 365 dominanciájára építve terelgeti a felhasználókat a Teams alkalmazás felé. A változások első körben csak a G Suite előfizetős ügyfelei számára lesznek elérhetők, és a vállalat ugyan az otthoni felhasználókra is kiterjesztené az újításokat, azonban nem feltétlenül ugyanabban a formában. Ami ugyanis hasznos integrációnak számít a Google ökoszisztémájában végzett csoportmunkában, az a konzumer területen könnyen egy nagy csomó kéretlen funkciót jelenthet.

A G Suite csapata már egy éve dolgozik a csatornák integrációjának megvalósításán, és a cég olyan ügyfelei, mint a Colgate-Palmolive,az ATB Financial vagy az Iron Mountain, egy ideje már tesztelik az integrált munkakörnyezetet. A visszajelzések állítólag kedvezőek, így az előnézeti hozzáférést már ezen a héten biztosítják majd az előfizetőknek, hogy aztán az év második felében élesben is bevezessék az új megoldásokat. Az ingyenes Gmail szolgáltatás esetleges változtatásairól a Google saját közlése szerint még maga sem döntött.

A Google bejelentésében egyébként nem csak a G Suite alá tartozó szolgáltatások összeolvasztásáról, hanem az egyes alkalmazások újdonságairól is szó van. Ilyen a Meet és a Chat biztonsági képességeinek javítása, ami ugyancsak az elkövetkező hetekben élesedik, vagy az olyan tervek, amelyek értelmében kép a képben videóhívások is megjelennek a Gmail levelezőben, és a társaság a Dokumentumokat, a Táblázatokat vagy a Diákat is közvetlenül integrálja majd a Meet applikációba. Az egyes fejlesztések részletesebb bemutatásáért érdemes ellátogatni a Google Cloud oldalára; a következő generációs Gmailnek dedikált G Suite oldalon pedig értesítésekre is feliratkozhatnak az érdeklődő felhasználók és adminisztrátorok.

Közösség & HR

A végeken tesztelték a világ nélküli orosz világhálót

Az orosz hírközlési hatóság kezdeményezte próba során Dagesztán, Csecsenföld és Ingusföld egyes területein vált elérhetetlenné a külvilág. Beszámolók szerint a retesz a legtöbb VPN-megoldáson is kifogott.
 
A software defined network már évek óta velünk él. Csak idő kérdése volt a koncepciót kiterjesztése a WAN-okra.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.