Ha nem lassul a tempó, akkor az iPhone idén nyáron átlépi az egymilliárdos határt.

Lehet, hogy a mindent elsöprő innováció már egy kicsit kikopott az Apple életéből, mégis a világ legjelentősebb, leghatalmasabb vállalatáról van szó. A cég mostani helyzete, pénzügyi állapota elsősorban a 2007-ben bemutatott iPhone-nak köszönhető, ez az az ikonikus termék, amiért a piac többi szereplője valószínűleg bármit odaadna. És ez a mobil az, ami elméletileg ezen a nyáron elérheti az egymilliárdos mérföldkövet.

Júliusban megtörténhet

A CNN Money munkatársai egy kicsit utánaszámoltak, hogy az említett premier óta, az üzleti jelentésekre alapozva, az eddig eltelt kilenc év alatt mennyi iPhone-t adott el az Apple. A kalkuláció szerint a 2015-ös év végére összesen 896 millió készülék talált gazdára, amihez az idei első három hónap várható teljesítménye alapján, további 50 millió darab adódik hozzá hamarosan.

A matek nem bonyolult: ezzel az iPhone számláló 946 millió darabon állna. A kérdés az, hogy a jelenlegi negyedév milyen eredményeket hozhat. A CNN által idézett elemzőcég (FactSet) erre az időszakra további 44 milliót jósol, ami még mindig „csak” 990 millió darab készülék, kivéve, ha az Apple a frissen bemutatott SE modell miatt nem tudja mégis meglepni egy kicsit a piacot és átlépni a mágikus 1 milliárdos határt.

Ha minden bejön, akkor júliusban történhet meg az ünnepi pillanat, ami persze nem csak egy számról, hanem egy valóban rendkívüli teljesítményről szól. Az iPhone az Apple messze legeredményesebb terméke, amiből 1993 óta többet adtak el, mint az összes Macből, iPadből és iPodból, ami ez alatt az idő alatt a piacra került.

Erős két év

Az 1 milliárdot más tekintetben már 2014 novemberében átlépte az Apple: ekkor adták el az egymilliárdodik iOS-t futtató eszközt, amibe az iPhone, az iPad, illetve az iPod Touch egyaránt beletartozik. Egyetlen okostelefon családból ennyit értékesíteni persze teljesen más teljesítmény, ami a többi piaci szereplő számára egyelőre elérhetetlen távlat.

Az évek értékesítései dinamikájára jellemző, hogy kilenc esztendeje piacon lévő iPhone felét az utóbbi két évben adták el. Ha a folyamatok ugyanezzel a lendülettel mennek tovább, akkor az Apple 2020-ra elérheti a 2 milliárdot is. Ez utóbbi lehetőséget jelen állás szerint meg lehet kérdőjelezni, hiszen a világ okostelefon felvevőképessége egyre szűkül, amit jelenleg a gyártó a portfólió szélesítésével (lásd iPhone SE) igyekszik lekövetni.

Konzumer tech

42. Körkapcsolás: Mi és az MI

Mekkora teret hagy a projektmenedzsereknek a mesterséges intelligencia? Többek között erre az aktuális kérdésre keresték a választ a PMSZ rendezvényén.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.