Az ITBUSINESS alapító-főszerkesztője 19 éven át irányította üzleti informatikára fókuszáló lapját.

"Kedves barátok, ismerősök, volt kollégák! Mély szomorúsággal tudatjuk, hogy a szeretett édesanya, feleség, nagymama, Mayerné Sziebig Andrea hosszan tartó, súlyos betegség után, 2024 április 22-én szerető családja körében elhunyt" – tette közzé tegnap a Facebookon nyilvános posztban családja a hírt.

Pályáját programtervező matematikusként kezdte – 1980-ban szerezett diplomát az ELTE-n –, és bár 1990-ben az újságírás lett a hivatása, mindvégig megmaradt eredeti szakmája közelében. Először az Alaplapnál, a 90-es évek egyik meghatározó informatikai magazinjánál dolgozott, majd az IDG Hungary által kiadott Computerworld-Számítástechnika hetilaphoz igazolt, melynek 1995 és 2001 között főszerkesztője is volt.

2002-ben váltott: a Vogel Burda kiadónál indította el a hazai B2B informatikai piacra koncentráló ITBUSINESS-t. A lapot 2006-tól a szintén általa alapított és irányított IT-Business Publishing Kft. adta ki. 2021-ben azonban betegsége pihenésre kényszerítette, ekkor köszönt le a lap és a kiadó éléről is.

Szakmai munkásságát 2007-ben az Év Informatikai Újságírói díjjal, 2009-ben az Információs Társadalomért szakmai éremmel, 2015-ben a Hírközlésért Érdeméremmel ismerték el. 2022 végén elnyerte az NJSZT első ízben kiadott Informatikai Újságírói Életműdíját is. Tavaly augusztus 20-án az állami ünnep alkalmából a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetést vehette át a magyar információs társadalom fejlődése és a hazai digitalizáció érdekében végzett példaértékű szakmai és közéleti tevékenysége elismeréseként.

"Az elmúlt 3 évben átlag feletti akaraterővel és kitartással küzdött a rák egyik legveszélyesebb fajtája ellen" – írta a család a Facebookon. "Hősies küzdelemben és szűnni nem akaró életigényléssel kétszer is győzelemre állt, míg végül a tegnapi napon békében távozott."

(Fotó: ITBUSINESS)

Közösség & HR

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.