Testre szabható chatbotokat és blockchain platformot is kínál a német szoftvercég, amely a teljes portfóliójába integrálta a Leonardo Machine Learninget.

Tavaly mutatta be az SAP a felhős Leonardo platformot. A digitális innovációs rendszerként aposztrofált megoldás az IoT (Internet of Things) szenzorokból érkező és a vállalatirányítási rendszerben lévő üzleti adatok egyesített kezelését teszi a legújabb analizikai eszközökkel, többek között a gépi tanulással. A német szoftvercég a platformnak eredetileg is központi szerepet szánt a portfóliójában. A fejlesztések mostanra jutott el odáig, hogy a Leonardo gépi tanulási képességeit a teljes SAP-palettába integrálták, többek között az S/4HANA-ba és az Aribába is.

Az integráció révén a felhasználók gépi tanuláson alapuló alkalmazásokat készíthetnek a Leonardo Machine Learning Foundation segítségével. Ennek egyik nagy előnye, hogy támogatja a saját TensorFlow modellek használatát. A szolgáltatás most többek között tárgyfelismerési, képekben történő szövegfelismerési, szövegértékelési szolgáltatással is bővült.

Testre szabható chatbotok és felhős blokchain platform

Csak az SAP portfóliójában újdonság a Conversational AI. A termék ugyanis már korábban is létezett, bár más néven. Csak idén januárban egy francia startup, a Recast.AI felvásárlásával került az SAP birtokába. A chatbotokra specializálódott, azokhoz például fejlesztő és analitikai eszközöket készítő startupot kifejezetten a Leonardo-portfólióhoz vették. A felhőszolgáltatás előre konfigurált, szektorspecifikus chatbotokat kínál, de nagyon tág testre szabhatóságot biztosít. Az elkészült chatbotok integrálhatók más gyártók rendszereibe is (a Recat.AI eleve fejlesztett ehhez konnektorokat). Bár a rendszer alapértelmezett nyelve az angol, több mint húsz nyelvet támogat, és mivel képes automatikusan felismerni a nyelveket, többnyelvű környezeteben is használható. A Recast.AI felvásárlásával nem csak a technológia és a termék, hanem egy impozáns felhasználói kör is az SAP birtokába került. Ezt a platformot használja többek között a francia SNCF vasúttársaság is.

Vadonatúj viszont az SAP Cloud Platform Blockchain szolgáltatás, ami a hónap elején startolt. Az SAP ezzel azokhoz a szállítókhoz csatlakozik (pl. IBM, Microsoft), melyek blockchain alapú megoldást egyelőre nem, de ilyen alkalmazások fejlesztéséhez platformot viszont kínálnak. A felhős szolgáltatás a HANA-ra épül, és kihasználja a HANA Data Management Suite szolgáltatásait.

Az SAP intelligens vállalat koncepciója


 

Az SAP megoldása támogatja többek között a Hyperledger kezdeményezés Hyperledger Fabric projektjét, amely moduláris alkalmazások építéséhez kínál platformot, valamint a a MultiChain technológiát. Az SAP hangsúlyos szerepet szán intelligens vállalat koncepciójában a blockchain technológiának a gépi tanulással és a mesterséges intelligenciával együtt (lásd a fenti ábrát). Elsősorban az átláthatóságot, a termékbiztonságot és az ágazati együttműködést segítő megoldásokban látja a helyét. A fejlesztésbe az SAP mintegy hatvan vállalatot vont be. Emellett létrehoztak egy globális blokklánc-konzorciumot kifejezetten a szállítmányozási ágazatnak, amelynek munkájában többek között  az Intel, a HP és az Airbushoz tartozó A3 is részt vesz.

Minden platformon ott akarnak lenni

Az SAP megoldásai minden jelentősebb felhős platformon (Google, Microsoft Azure, AWS) elérhetők. Hamarosan az IBM Cloudra is kiadják az SAP Cloud Platform Private változatát. Emellett kiadták az SAP Cloud Platform SDK-ját (Software Development Kit) Androidra, elősegítendő a mobil eszközökre történő fejlesztést.

Cloud & big data

Tervezni kezdik az óriási, űrhajósok generációit szállító hajókat

A legközelebbi exobolygók is csak több száz vagy ezer év alatt lesznek megközelíthetők, ami különféle kérdések egész sorát veti majd fel az utazás fizikai megvalósításán túl is.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.