A G Suite-ból elérhető szolgáltatásba beleépítik többek között a Gmailt, a Google Drive-ot, a Hangouts Meetet és a Hangouts Chatet is.

Újra nekirugaszkodott a Google, hogy egységes kommunikációs (UC – Unified Communications) szolgáltatást építsen a vállalati G Suite-be. A The Information értesülései szerint a fejlesztések már olyan előrehaladott állapotban vannak, hogy a Google felhős üzletét irányító alelnök, Thomas Kurian január közepén egy belső konferencián tájékoztatta az üzletág értékesítőit és az üzleti partnereket az új termékről.

A Teams és Slack ellenfele lehet

Az új UC app a vállalati G Suite része lesz, és minden olyan, eddig önálló elemet beleolvasztanak, amely a csoportmunkát valamilyen módon segíti. Része lesz többek között a Gmail, a Drive, a Hangouts Meet és a Hangouts Chat, valamint a 2016-ban bemutatott Google Duo videochat alkalmazás is.

Bár a The Information értesülései nyomán több lap is megkereste a Google-t, a vállalat nem kommentálta az értesülést.

Mint az Engadget írja, a Google ezzel a fejlesztésével egyértelműen arra törekszik, hogy kiszolgálja azoknak a vállalati ügyfeleinek az igényeit, melyek eddig a G Suite mellé kénytelenek voltak átlépni a Teamsbe vagy a Slackbe, ha valamiféle együttműködési tevékenységre, például videokonferenciára volt szükségük. Ha valóban elindul az új app, akkor ezeknek a tevékenységeknek a többségét meg tudják oldani a G Suite-on belül, egyetlen bejelentkezéssel.

A Google arra számíthat, hogy egy ilyen UC lehetőséggel még több ügyfelet vonzhat a terméke. Az eddigi kísérletek, például az Allo kudarca azonban azt mutatja, hogy egyáltalán nem kézenfekvő, hogy akár a meglévő G Suite-ügyfelek is ráharapnak a lehetőségre, és kivezetik a már telepített és bevált csoportmunka-alkalmazásokató.

Két éve már látszott ez a fejlesztési irány

A Google évek óta próbálkozik azzal, hogy előrukkoljon egy korszerű csevegőalkalmazással. 2016-ban mutatták be például az Allo – Duo párost, egy mobilra szánt csevegő és videochat appot. Az Allo azonban még három évet sem ért meg, tavaly március közepén leállították a szolgáltatást, és mindössze néhány funkcióját – például a mesterséges intelligenciára épülő Smart Reply-t – mentették át a Messages appba.

Két éve, a Hangouts megújításakor pedig az is látszott már, milyen célok vezérlik a Google-t. A G Suite-ba integrált fizetős változat egy sor olyan lehetőséggel bővütl, amit a konkurens vállalati csevegőappok már biztosítottak (csoportos beszélgetések, adatcsere más vállalati, akár third party alkalmazásokkal, beszélgetések archiválása stb.). A mostani kiszivárgott fejlesztések valószínűleg ennek az integrációnak a mélyítését jelentik.

A Hangouts végfelhasználói változatát a hírek szerint ez év végén állítja le a vállalat. Maga a márkanév azonban nem tűnik el, mert a G Suite-ban kínált Hangouts Meet és Hangouts Chat szolgáltatást a végfelhasználóknak is elérhetővé teszik.

Cloud & big data

Linus Torvalds eligazította a generatív mesterséges intelligenciát

Már nagyon hiányzott a megfelelő iránymutatás a linuxos közösségnek.
 
Hirdetés

Rendszerek és emberek: a CIO választásai egy új magyar felmérés tükrében

"Nehéz informatikusnak lenni egy olyan cégben, ahol sok az IT-s" – jegyezte meg egy egészségügyi technológiákat fejlesztő cég informatikai vezetője, amikor megkérdeztük, milyennek látja házon belül az IT és a többi osztály közötti kommunikációt.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Hirdetés

Így lehet sok önálló kiberbiztonsági eszközéből egy erősebbet csinálni

A kulcsszó a platform. Ha egy cég jó platformot választ, akkor az egyes eszközök előnyei nem kioltják, hanem erősítik egymást, és még az üzemeltetés is olcsóbb lesz.

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.