A Hétpecsét a titulus odaítélésével kívánja azon újságírók munkáját elismerni, akik sokat tesznek az információvédelmi tudatosságért, a témában rendszeresen publikálnak, és felhívják a figyelmet a téma fontosságára.
Évtizedes munka ■ Kristóf Csaba 2001-ben került kapcsolatba az elektronikus sajtóval, amikor a Szamitogep.hu hírszerkesztője lett, majd onnan 2002-ben került át az SG.hu szerkesztőségéhez. 2004-ben létrehozta a kifejezetten az informatikai biztonság területével foglalkozó hírportált, a Biztonságportált. 2006 és 2013 között az oldal az IDG Magyarország stratégiai partnereként a Computerworld brandet erősítve működött, ám a tulajdonosváltáson átesett kiadóval a további közös munkáról már nem tudtak megegyezni. Ennek következtében 2013 eleje óta a Biztonságportál ismét függetlenné vált, amelynek főszerkesztői feladatait, valamint a hírek, cikkek többségének publikálását továbbra is Kristóf Csaba látja el.
A Hétpecsét Egyesület fórumán Kristóf Csaba a Forensic kihívások, avagy a biztonság a pandúrok szemével címmel tartott előadást. Prezentációjában többek között kitért arra, hogy mi is a computer forensics célja (bizonyítékok gyűjtése, rögzítése, tárolása, elemzése), valamint elmondta, milyen biztonsági trendekkel találkozhatunk az informatika kibővült eszköztárával felszerelt elkövetők elleni harcban.
Tavaly lapunk akkori munkatársa, Bátky Zoltán kapta az elismerést, aki idén februártól a Technet.hu főszerkesztőjeként folytatta pályáját.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak