A logisztikai óriás egy startuppal kezd a kísérleti projektbe, amelynek keretében az autonóm légi csomagszállítást fogják tesztelni.

Most jelentették be, de várhatóan csak valamikor jövőre kezdődik meg az az együttműködés, amelynek keretében a FedEx az Elroy Air repülőgyártó vállalkozással térképezi fel, mekkora segítséget nyújthatnak a pilóta nélküli drónok a logisztikai folyamatok fejlesztésében.

A startup bevetésre váró eszköze egy hibrid-elektromos hajtású, függőlegesen fel- és leszálló repülőgép (VTOL), amely a tervek szerint a FedEx Express elosztóközpontjai között fogja szállítani a csomagokat. Azaz nem arról van szó, hogy az ügyfelek kertjében fog landolni egy-egy ilyen drón.

A Chaparral elnevezésű jármű tesztrepülései várhatóan 2023 közepén kezdődnek. A munka megkezdéséhez azonban a két cégnek még be kell szerezni a szükséges engedélyeket.

A nagyra nőtt drónt a cég eredetileg légi taxizásra kihegyezve kezdte fejleszteni, ám egyelőre kivitelezhetőbbnek tűnik a logisztikai területen történő bevetése. A gép több mint 200 kilónyi rakományt képes kezelni és közel 500 kilométeres hatótávval bír.

A repülőgépet egyébként hivatalosan csak idén januárban jelentették be, de egy prototípusa már 2019-ben sikeres vett egy teljes rakománnyal végrehajtott lebegőrepüléses tesztet.

Piaci hírek

Minirobottal váltanák ki a gyomortükrözést

A kutatási stádiumban lévő új megoldás könnyebbé és lényegesen elviselhetőbbé tenné a páciensek vizsgálatát. Mindez nagy segítséget jelentene például a bélrák elleni harcban.
 

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Mit tartogat a jövő ebben a rendkívül dinamikusan fejlődő környezetben?
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.