Az amerikai futball a világ egyik legnézettebb és legjövedelmezőbb sportja. Nem csoda, ha minden technológiai újdonságra lecsapnak a csapatok. A hi-tech úttörő egyértelműen a Dallas Cowboys.

Az amerikai futball a világ egyik legnézettebb és legjövedelmezőbb sportja. Nem csoda, ha minden technológiai újdonságra lecsapnak a csapatok. A hi-tech úttörő egyértelműen a Dallas Cowboys.

Előbb drónok...

A texasi székhelyű csapatnál hagyományai vannak a technológiai lehetőségek korai kihasználásának. Az idei szezonra készülve erre a vélekedésre többszörösen is ráerősítettek. Egyfelől az edzéseken immár távirányítású repülőket, közismertebb nevükön drónokat is bevetnek. A csapatnál eddig is számtalan kamerával vették a gyakorlatozást, ám a drónoknak köszönhetően úgy kaphatnak teljes képet a pályán zajló eseményekről, hogy a kameraállás mégis közeli marad, ráadásul folyamatosan állítható, finomítható.

A drónos edzés ötletét egyébként a helyi egyetemi csapat gyakorlásán látták a Cowboys szakértői, akiknek azonnal megtetszett, ahogy az ottani videós stáb (igen, egy ottani egyetemi csapatnál ilyen is van!) két tagja drónról filmezte a feladatok végrehajtását. A Cowboysnál már be is vetették az új fegyvert, de egyelőre csak a különleges csapatrészek akcióinál használják a repülő segédletet.

...aztán a virtuális valóság

A dallasi csapat másik nagy dobása a virtuálisvalóság-technológia alkalmazása. A megoldást egy volt amerikaifutball-játékos fémjelezte startup szolgáltatja, és a lényege az, hogy a játékosok fején elhelyezett teljes látószögű kamerákkal valódi eseményeket rögzítenek, amelyeket aztán elemzés, tanulás céljából újra és újra át lehet élni egy számítógép és egy virtuális szemüveg segítségével.

Nyilván "élőben" kipróbálva az igazi, de a fenti videón is jól látszik, milyen élményt nyújt ez a típusú elemzési lehetőség. A StriVR Labs technikájához már külön szobát is kialakítottak a Cowboysnál, és az elmúlt hetekben javában zajlik a videók rögzítése. A felvett anyagokat aztán az edzők a gyakorlatok pontos végrehajtásának ellenőrzésére használhatják, de jó eszköz lehet azoknak a játékosoknak is, akiknek nem adatik meg a lehetőség arra, hogy folyamatosan az első számú sorokkal gyakoroljanak.

Ősszel kiderül, milyen előnyt jelent a technológia úttörő jellegű használata a dallasiaknak. Igaz ugyan, hogy lehet, hogy sokáig nem maradnak egyedülállók, mert állítólag már az Atlanta Falcons is barátkozik a virtuális sisakok gondolatával.

Cloud & big data

A Pentagon MI-vel gyártana mesterséges internet-felhasználókat

Olyan technológiákat keresnek, amelyekkel képesek lehetnek a valódi emberektől teljesen megkülönböztethetetlen online személyiségeket előállítani.
 
Hirdetés

ITSM a gyakorlatban

Három fájdalompont, amire az IT szolgáltatásmenedzsment gyors válaszokat adhat.

Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.