A Microsoft tehetségkutató megmérettetésén idén itthon egy orvosdiagnosztikai alkalmazás lett a legjobb.

A Microsoft 2003-ban hozta létre az Imagine Cupot abból a célból, hogy a fiatal tehetségek megmutathassák magukat (és ötleteiket) a világnak. A cég hazai leányvállalata idén is megrendezte a verseny hazai fordulóját, amelyre közel félszáz pályázat érkezett.

Ez biztos lupusz lesz. Vagy mégsem?

A magyarországi fordulót egy debreceni orvostanhallgatókból és Phd-jüket végző fiatalokból álló csapat nyerte. A MEDcases alkalmazás tulajdonképpen egy mobil appba oltot Dr. House epizódként funkcionál. A program segítségével ugyanis egy-egy esetet lehet diagnosztizálni a kórelőzmények, tünetek és egyéb információk alapján. Az app használói további vizsgálatokat kérhetnek, majd az eredmények tükrében "megtippelhetik" mivel állnak szemben. A MEDcases nem csak a pontos diagnózist, de a lehetőségek szerinti legtakarékosabb megoldást is díjazza. Azaz azért nem jár virtuális vállveregetés, ha valaki egy kisebb afrikai állam költségvetésének megfelelő kezelés és vizsgálat után deríti ki azt, amit sokkal kevesebből is meg lehetett volna oldani.

Idén először több kategóriában is nyertest hirdettek. Ennek megfelelően az abszolút győztesen kívül még a Játék kategóriában a Sphere csapata, valamint az Innováció kategóriában az Esport Horizon jutott be a technológiai-üzleti verseny regionális döntőjébe, ahonnan a legjobbak a nyári globális döntőben, Seattle-ben mutathatják meg az ötletüket a nagyvilágnak. A nyertesek szakmai és anyagi támogatást szerezhetnek ahhoz, hogy fejlesztésüket elindítsák egy valódi üzleti vállalkozás útján.

Van már jó példa

A világ egyik legkomolyabb, kifejezetten fiataloknak és egyetemistáknak szóló technológiai versenyén az utóbbi években több magyar siker is született. Két évvel ezelőtt az Innováció kategóriában induló Tep a nagydöntőig menetelve különdíjat és több tízezer dolláros befektetést hozott el. A szegedi csapat egy olyan mobilalkalmazást fejlesztett ki, amelyben a felhasználók virtuális kisállatjukat testmozgásos feladatok elvégzésével tudják életben tartani.

Tavaly a Washington Egyetemen megrendezett versenyen a magyar Mistory elnyerte a Microsoft-dolgozók közönségdíját. Alkalmazásukkal bármelyik városnéző túra kalandjátékká varázsolható, felfűzhető egy valós, vagy fikciós történetre.

Mobilitás

Egy évtized után változik a Google G-je

A techvilág legismertebb betűje legutóbb 2015-ben váltott stílust. A mostani átalakítás finomabb a korábbinál, és egyelőre nem tudni, követi-e további dizájnváltás.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.