De a legnehezebb a vegyes munkakörnyezet kezelni. A miértre is megadja a választ a Bitport CIO Klubjának hangos kiadás. A felvétel 2020. augusztus 28-án, a CIO Hungary konferencián készült.

A távmunkát viszonylag jól vették a szervezetek, mind a menedzsment, mind a dolgozók, a visszatérés azonban nem volt zökkenőmentes, és a vegyes foglalkoztatás is nagyobb kihívás elé állította a szervezeteket, mint a távmunka. Azt viszont mindenki egyöntetűen üdvözölte, hogy a törvényi szabályozás rugalmasabbá teszi a home office jellegű foglalkoztatási formát, ha egyelőre sok is a bizonytalanság a szabályozás körül. Így összegezhető az a beszélgetés, melyben Beck Márton kommunikációs és szervezetfejlesztési szakértő (Actionlab) faggatta Fazekas Ferencet, az Uniqa Biztosító CIO-ját, Fritsch Róbertet, a Fővárosi Vízművek informatikai vezetőjét, és Mészáros Attilát, a Telenor Magyarország kommunikációs igazgatóját az idán Egerben megrendezett CIO Hungary második napján, augusztus 28-án.

Nem véletlen egy kommunikációs igazgató részvétele egy távmunkáról szóló beszélgetésben. Mint kiderült, a home office menedzselése nem kis részben kommunikációs kérdés. A dolgozóknak érzékelniük kell, hogy nincsenek egyedül, és ha a virtuá.is térben is, de továbbra is létezik az a munkahelyi közösség, ami korábban körülvette őket.

Érzékeny pontja volt a távmunkának a teljesítménymérés. Volt, ahol ezt szoftveresen oldották meg valamilyen tevékenység-/teljesítménymonitorozó programmal, ami egyszerűsítette a munkaidő-elszámolást a rugalmas munkarendben dolgozóknál is, volt ahol inkább a bizalomra építettek.

Az igazi nehézség azonban paradox módon a visszatérés volt. Fazekas Ferenc és Fritsch Róbert szerint is ez sokkal komolyabb kihívás, mint magának a home office-nak a bevezetése, és ahhoz a megfelelő körülmények kialakítása. Fazekas szerint technikailag sem egyszerű például olyan videokonferenciát bonyolítani, amin egyes résztvevők otthon, míg mások egy térben, de más-más gép előtt ülnek.

A távmunka egyértelműen átértékelődött, sokkal pozitívabb a megítélése, mint a pandémiás helyzet előtt. A beszélgetésben részt vevő vezetők szerint éppen ezért valószínűleg szélesedni fog azok köre, akik tartóssá teszik a távmunkát. A Telenor például a vészhelyzet feloldása után is csak bizonyos napokon tartja nyitva az irodaházát.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejtászóval itt, de elérhető a Spotify, az iTunes valamint a Google Podcast platformján is.

Közösség & HR

Szakértők figyelmeztetnek: ne küldözgessünk chatbotoknak az orvosi leleteinket

Elon Musk arra biztatja az X közösségi oldal felhasználóit, hogy teszteljék saját egészségügyi felvételeiken a Grok MI-chatbot képelemző funkcióit, de ez nem mindenki szerint jó ötlet.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.