Beszélgetés arról, hogy a járványhelyzet alakulásának kiszámíthatatlansága hogyan tette próbára a vállalatok agilitását. Egy agilis-szakértő és két IT-vezető vitatják meg a tapasztalatokat. A felvétel augusztus 28-án, a 2020-as CIO Hungaryn készült.

Egyre több magyar nagyvállalat kísérli meg az átállást az agilis működésre. A trendet a koronavírus-helyzet felgyorsította. A lehetőségekről és az eredményekről beszélgetett Alföldi Ferenc, a Budapest Bank CIO-ja, Kremmer László, a PMI Budapest Chapter elnöke, és Kovács István Péter, az Allianz Biztosító IT governance vezetője. (A moderátor a Bitport CIO Klub podcastok házigazdája, Szalkai Gergely volt  – a szerk.) A felvétel augusztus 28-án, az idei CIO Hungary második napján készült.

A beszélgetés fogalomtisztázással kezdődött: kiderült, sokféle megközelítése lehet a vállalati agilitásnak, valamint az agilis transzformációnak. Mint arra Kremmer László felhívta a figyelmet, a gyakorlatban általában pozitív jelentés társul az agilitás fogalmához: gyors reagálás, gyors szállítás, gyors igénykezelés stb. De nagyon fontos a mérték...

Maga az agilitás iránti igény mostanság elsősorban abból táplálkozik, hogy az üzletben egyre kevésbé tudjuk előrejelezni a jövőt. Így a rugalmasság felértékelődött, ami az IT-ra is kihat, akár az architektúra vagy például az IT-biztonság területén is.

A beszélgetésben terítékre került többek között, hogy mely szektorokban valósítható meg az agilis transzformáció nagyvállalati szinten, illetve ennek milyen szervezeti következményei vannak. Kiderül például, hogy árnyalni kell az agilis megközelítést a különböző területek szerint, nem lehet alkalmazni ugyanazt a megoldást még a fejlesztés és az operáció területén sem.

 


A felvétel meghallgatható a fenti lejtászóval itt, de elérhető a Spotify és az iTunes, valamint a Google Podcast platformján is.

Piaci hírek

Ördögi körbe kerülhettek az MI-fejlesztők

Az MI-robbanás üzletileg egyre inkább fenntarthatatlannak tűnik, és a kritikusok szerint szükségszerű összeomláshoz vezet, mert a technológia eredményei nem támasztják majd alá az elkerülhetetlen áremeléseket.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.