A turizmus a fizikai jelenlétről szól. Mégis egyre többen beszélnek a szektor digitalizációjáról. A május 5-én megrendezett Futourism konferencia első panelbeszélgetése ezt az ellentmondást próbálta feloldani.

Magyarország jelenleg is érvényben lévő turisztikai stratégiája, Nemzeti Turizmusfejlesztési Stratégia 2030 – Turizmus 2.0 kiemelten foglalkozik a szektor digitalizációs lehetőségeivel. Hogyan kapcsolható össze egy a fizikai jelenlétre épülő ágazat a digitális megoldásokkal? Hol a helye, hogyan illeszkedik az iparág hagyományos kereteihez? Hogyan áll a digitalizáció terén a magyar turisztikai iparág?

Erre a kérdésre kereste a választ az a panelbeszélgetés, amelyre a Bitport első alkalommal megrendezett turisztikai digitalizációs konferenciáján, a Futourism 2022-n került sor. A témát Kovács Balázs, az ún. újturizmussal Duna-régiós szinten foglalkozó Dunakavicsok podcast szerkesztője, a bécsi székhelyű GD Consulting ügyvezetője, Holczerné Szentirmai Ágnes, a Turizmusfejlesztők és Tanácsadók Szövetsége elnöke, valamint Nagy-Szász István, a CPI Hotels Hungary ügyvezető igazgatója, a Dunakavicsok podcastcsatorna társszerkesztője járta körül.
 

A panbelbeszélgetés résztvevői balró jobbra: Kovács Balázs, Holczerné Szentirmai Ágnes és Nagy-Szász István


A beszélgetésben terítékre kerül a turizmus és a smart city fejlesztések kapcsolata, az adatvezérelt turizmus, a turisztikai helyszínek, szállodák-szálláshelyek üzemeltetésének digitalizációs eszközei, a digitalizáció jelenlegi fejlettségi szintje, valamint a problémakör humán oldala is.

A felvételt 2022. május 5-én Budapesten, a Futourism 2022-n rögzítettük.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, valamint az Apple és a Google podcastplatformján is, melyeken feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Az idei CIO Hungaryról hamarosan további előadásokat és panelbeszélgetéseket teszünk közzé a CIO Klub podcastcsatornáján, ahol a régebbi konferenciák felvételei is elérhetők.

Piaci hírek

100 millió dollárnyit zsarolt össze a Conti utódcsapata

A Black Basta valószínűleg a hírhedt orosz Conti hekkerbanda egykori tagjaiból állt össze tavaly, és úgy tűnik, rögtön nagyon sokat kaszáltak.
 
Hirdetés

Ráfizetünk, ha a védelmen spórolunk!

Ha a védelmen spórolunk, kiberbűncselekmény áldozatává válhatunk. A Sophos MRD (észlelő és helyzetkező) szolgáltatása védelmet nyújt.

Összeurópai szabályozás készteti a cégeket a biztonságosabb informatikai működésre, de a megvalósításhoz nemcsak technológia, hanem emberek is kellenek.
Minden vállalatnak számolnia kell az életciklusuk végéhez érő technológiák licencelési keresztkockázataival. Rogányi Dániel és Vincze-Berecz Tibor (IPR-Insights) írása.

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 1. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 2. rész

Miért ne becsüljük le a kisbetűs jelszavakat? 3. rész

A felmérésekből egyre inkább kiderül, hogy az alkalmazottak megtartása vagy távozása sokszor azon múlik, amit a szervezetük nem csinál, nem pedig azon, amiben egymásra licitál a többi munkáltatóval.

Ezért fontos számszerűsíteni a biztonsági kockázatokat

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2023 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.