Pontosabban kétszer félóra három szakemberrel: rendszerfelügyelet közérthetően a CIO Podcastban.

A CIO Klub hangos kiadásának újabb epizódjában a rendszerfelügyelet kérdéseivel foglalkoztunk. Ebben három szakember volt segítségünkre: Esztocsák Zsolt, a IT-System vezetője, Ganev Attila IT-biztonsági szakértő az ITsecure Kft.-től, valamint Vincze Gábor, a Biztributor kkv-s üzletágának vezetője.

A beszélgetés során három fontosabb kérdést jártunk körbe. Először elhelyeztük a rendszerfelügyeleti eszközöket az IT-infrastruktúrában, ezek kapcsolatát egyéb rendszerekkel, biztonsági és üzleti alkalmazásokkal. Ebben a részben kiderül többek között, hogy hol és miért kell alkalmazni ilyen eszközöket, és azok milyen segítséget nyújtanak egy adott szervezetnek.

Ebben a részben azt is megvitatták szakértőink, hogy a monitoring megléte, hiánya stb. hogyan befolyásolja adott vállalkozás IT-üzemeltetési költségeit, IT-infrastruktúrájának rugalmasságát, valamint az üzletmenet-folytonosságát. Kiderült az is, miként kell elképzelni a rendszerfelügyeleti eszközök által ígért proaktivitást, mit és mennyire képesek "előrelátni".

A beszélgetés második része olyan praktikus kérdésekkel foglalkozik mint a "pilótavizsgás" és az egyszerű kezelőfelületet használó monitoring céleszközök előnye és hátránya, valamint az is, hogy mit tud kezdeni a rendszerfelügyelet a felhővel, illetve a hibrid rendszerekkel. Ennek kapcsán szóba került a belső és a kiszervezett üzemeltetés, valamint a szakemberhiány hatása is.

Végül az egyik legfontosabb kérdés, a költség is terítékre került. Ha univerzálisan használható, pontos eredményt adó képletet nem is kapnak a hallgatók az üzemeltetési költségek kikalkulálásához, az elhangzó példák alapján mindenki eldöntheti, hogy eleget vagy keveset költ az IT-üzemeltetésnek erre a területére.
 


A felvétel meghallgatható a fenti lejátszóval itt, de podcastjainkat követheti többek között a Spotify-on, az Apple, valamint a Google podcastplatformján is, ahol feliratkozhat a Bitport csatornájára.

Cloud & big data

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.