Nem volt egymásnak feszülés, inkább egyetértés: a koronavírus IT-biztonsági kihívásaiban csak most jön a java. Krasznay Csaba (NKE) és Ragó István (Bankszövetség) szakért a Bitport podcastjában.

Részben a járványhelyzet adta a végső lökést egy régi ötletünknek: új csatornákon is elérhetővé tesszük a Bitportot. A heti-kétheti rendszerességgel jelentkező hangos kiadásunkban aktuális témákat veséznek ki szakértő vendégeink. Első podcastunk témája az informatikai képzés volt, aminek a bootcampek egy friss kezdeményezése adta az apropóját. A második adás témájául az szolgált, ami most mindenkit a leginkább foglalkoztat: a koronavírus. Ezen belül is arra voltunk kíváncsiak, hogyan hatott a járványhelyzet, a bezárkózás, a távmunkába kényszerülés az IT-biztonságra.

A témához két szakértőt hívtunk meg: Krasznay Csabát a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docensét, az egyetem keretein belül működő Kiberbiztonsági Kutatóintézet vezetőjét, és Ragó Istvánt, a Bankszövetség Kiberbiztonsági Munkacsoportjának vezetőjét.
 

Ragó István (b) és Krasznay Csaba (j) a műsorvezetővel


Míg Krasznay Csaba a szektorfüggetlen, általános tapasztalatokról, Ragó István elsősorban a pénzügyi szektor történéseiről beszélt. A beszélgetés mintegy 45 perce nagyjából azonos terjedelemben három téma között oszlik meg: a járvány IT-biztonsági hatása, a home office-ra való gyors átállás kockázatai, az eszközök megbízhatósága; valamint a közeljövő várható trendjei. Elhangzottak meglepő információk, a sokat csepült Zoom pedig kapott némi személyes kiállást egyik beszélgetőtársunktól.


A felvétel meghallgatható a fenti lejtászóval itt, de elérhető a Spotify és az iTunes, valamint a Google Podcast platformján is.

Biztonság

Mikrovállalkozót csinált chatbotjából az Anthropic

A házon belül lefolytatott kísérleti projekt során az algoritmus stabilan szállította a furcsábbnál furcsább megoldásokat. A cég igyekszik az itt leszűrt tapasztalatokat a modellek fejlesztésénél kamatoztatni.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.