Nem a Google napjai ezek. Alig pár nappal azt követően, hogy 150 ezer Gmail fiók tűnt el, most a cég mobilalkalmazás-boltjából kellett 50-nél is több programot eltávolítani, mert azok rosszindulatú kódot tartalmaztak.

Az Android Market kínálatában több napig volt elérhető több mint félszáz olyan alkalmazás, melyek root szintű, azaz a gyártó által megszabott hozzáféréstől lényegesen mélyebb eléréshez jutottak az azokat letöltő készülékeken.

Százezres érintettség A Google végül eltávolította a kártékony alkalmazásokat, de azokat becslések szerint így is 50-200 ezer felhasználó töltött le. A programok ugyanazt a rosszindulatú kódot tartalmazták, és több esetben legális appok kalóz verzióiként próbálták letöltésre csábítani a mobilosokat.

Bár a Google-nek meg van a lehetősége arra, hogy az alkalmazásokat távolról törölje a felhasználók telefonjairól, egyelőre ilyen lépésről nincs tudomásunk.

Bizalmi válság Az informatikai óriásnak azért is kellemetlen az ügy, mert egy hét sem telt el azóta, hogy a levelezőszolgáltatását használók közül 150 ezer embernek eltűnt a fiókja, és vele együtt a teljes levelezése. A Gmail-t érintő problémát azóta már megoldotta a Google, ám a sorozatos hibák és a gyengének bizonyult biztonsági szűrű megingathatja a felhasználók bizalmát.

A világon mindenki Androidot aktivál [videó]
Az Android vállalati felhasználását erőltetik a szállítók

Olivia mindent kifecsegett a McDonald's-nál

Több tízmillió álláskereső személyes adatai kerültek veszélybe a Paradox.ai által létrehozott McHire oldalon, ahol a sebezhetőséget feltáró biztonsági kutatók taroltak az 123456 jelszóval.
 
A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.