A Microsoft társalapítója egy reddites Ask Me Anything szekcióban fejtette ki véleményét a technológiai trendekről, ahol megválaszolta az internet kezdőoldalának is nevezett közösségi platform felhasználóinak különféle kérdéseit. A Business Insider a hosszú üzenetváltásról készített összefoglalója kiemeli azt a hozzászólást, amelyik Gates egyik ezredforduló környéki megszólalását idézte: ebben arról beszélt, hogy a közvélemény aktuálisan túlértékeli, milyen lesz az internet öt év múlva, de nagyon alábecsüli, hogy milyen lehet tíz év múlva. A mai helyzet kapcsán a világ hatodik leggazdagabb embere elmondta, hogy egyértelműen a mesterséges intelligenciát tartja forradalmi technológiai váltásnak, de a web3-ban vagy a metaverzumban nem lát túl sok forradalmit.
Ez nagyjából egybevág azzal, amit tavaly ilyenkor a legmilliárdosabb milliárdos, Elon Musk is kifejtett egy beszélgetős műsorban: ő akkor a metaverzummal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy egyelőre nem tud benne elképzelni meggyőző felhasználási eseteket, a web3-ról pedig az volt a véleménye, hogy annak inkább marketingszaga van, mint valóságos alapja. Visszatérve Gateshez, az üzletember különösen lelkesnek tűnik a generatív mesterséges intelligencia iránt, amelynek fejlődési ütemét lenyűgözőnek találja, és világszerte óriási jelentőségű változásokat vár tőle.
Képben van a Microsoftról
A Bill & Melinda Gates Alapítvány kontextusában erre az olyan oktatás előmozdítását hozta fel példaként, ami nem csak segíti a gyerekeket a matematika elsajátításában, de hozzájárul az érdeklődésük fenntartásához is – de ide sorolta az orvosi segítség biztosítását az olyan afrikaiak számára is, akik máskülönben nehezen tudnak ellátáshoz jutni. Kiderült, hogy még mindig dolgozik a Microsofttal, ezért nagyon szorosan követi ezt a technológiai területet, a ChatGPT platformot pedig lenyűgözőnek találja megközelítésében és innovativitásában. Ahogy korábban írtuk, már a tavasszal bemutatkozhat a Google-lel szemben alternatívát kínáló, ChatGPT-t alkalmazó Bing kereső, a Microsoft újabb 10 milliárd dolláros befektetésről tárgyal az MI-chatbot fejlesztőjével, az OpenAI-jal is.
Gates legutóbb azzal az értékelésével került a címapokra , amelyben tavaly nyáron az egyre nagyobb hülyeséget nevezte a kriptobiznisz hajtóerejének. Akkor azt is világossá tette, hogy ő maga soha nem szállt be a buliba, mondván, hogy szerinte a világ nem lesz jobb hely a majmokat ábrázoló, sok pénzért eladott digitális képektől. Augusztus végén az is kiderült, hogy a Bill & Melinda Gates Alapítvány a Samsunggal együttműködve fejlesztett ki olyan WC-ket, amelyek újrahasznosítják és biztonságosan ártalmatlanítják az emberi hulladékot, egyik befektetési alapja pedig egy olyan startup céget finanszíroz, amelyik szuper takarékos klímaberendezések fejlesztésén dolgozik.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak