Ütős ajánlattal igyekszik visszavenni a kezdeményezést a digitális asszisztensek területén a téma egyik úttörője. Az Amazon tegnap mutatta be az Alexa legújabb generációját, amely természetesen minden támogatást megkap, amire a generatív algoritmusok és általában a mesterséges intelligencia jelenleg képes.
Az Alexa+ néven emlegett szolgáltatáscsomag a cég nagy nyelvi modelljeire támaszkodik és egy csomó területen speciális készlet segíti abban, hogy valóban hasznos válaszokkal, megoldásokkal tudjon szolgálni a felhasználók által felvetett kérdésekre és problémákra.
A bemutató során Panos Panay, az Amazon eszközökért és szolgáltatásokért felelős alelnöke azzal igyekezett megkülönböztetni megoldásukat a versenytársaktól, hogy az zökkenőmentesen használható és átjárható a vállalat termékei, a mobil alkalmazás és a desktopos felület között, miközben olyan összetett feladatokat is képes teljes egészében levezényelni, mint mondjuk a megfelelő szerelő megtalálását és kihívását egy elromlott konyhai sütőhöz.
Amennyiben a felhasználó hajlandó személyes adataival traktálni az MI-asszisztenst, az teljesen személyre/családra szabott megoldásokkal szolgál. Például a vásárlási előzmények, meglátogatott oldalak és megnézett műsorok alapján képes megfelelő születésnapi ajándékötletekkel szolgálni, vagy a résztvevők ízlésének megfelelő menüsort ajánlani a vasárnap családi ebédre.
Úgy fizetős, hogy ingyen van
Az Alexa+ első körben csak az Egyesült Államokban és az Echo Show okoskijelzőkön keresztül lesz elérhető az elkövetkező hetekben, amit aztán a tervek szerint idővel egyre bővebb bevezetés követ. Az MI-asszisztens képességeihez alapból egy külön havi 20 dolláros előfizetéssel lehet csak hozzájutni, ám a cég mindezt ingyenesen biztosítja azoknak, akik a többek között ingyenes szállítást és egy sor más extra előnyt adó Amazon Prime szolgáltatást használják. (Utóbbi egyébként havi 15 dollárba kerül.)
Ez a konstrukció nagy előnye lehet az Amazonnak, hiszen az OpenAI legújabb, legfejlettebb generatív chatbotjai csak a drágább, minimum havi 20 dollárba kerülő ChatGPT-csomagokban érhetők el, a nemrégiben debütált Apple Intelligence képességeinek teljes kihasználásához pedig a legújabb iPhone-okra van szükség.
Az Amazon ezek alapján jó eséllyel képes lehet visszanavigálni magát az élmezőnybe. A hangutasításra lámpát kapcsoló, időjárást mondó Alexa még 2014-ben debütált, ám az eltelt évek alatt nem sok babér termett neki, többek között nehéz kezelhetősége és limitált képességei miatt. A generatív algoritmusok felfutásával azonban az Amazon megkapta az esélyt arra, hogy olyasmit fejlesszen, amit tényleg van értelme használni a mindennapokban. Hogy ez ezúttal sikerült-e, az majd a puding elfogyasztásakor kiderül.
Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban
A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak