A tíz legnagyobb forgalmú szoftvercég közé először tudta beverekedni magát kizárólag felhős szolgáltatást értékesítő vállalat. A Microsoft ennek ellenére továbbra is nagy előnnyel vezeti a listát.

Mi sem bizonyítja jobban a szoftverpiacon épp most zajló technológiai őrségváltás folyamatát, mint a Gartner témában kiadott tanulmány. Eszerint 2013-ban a globális szoftverpiac tíz legnagyobb szereplője között első ízban találni olyan vállalatot, amelyik kizárólag felhős szolgáltatások  értékesítéséből realizálta a forgalmát. Ez a cég a Salesforce.com, amely tavaly 33,3 százalékos növekedéssel 3,8 milliárd dollár bevételt ért el.

Ennek ellenére az út a dobogóra még mindig elég hosszúnak tűnik, hiszen a hagyományos szoftverértékesítéssel gigantikus méretűvé hízó éllovasok a tizedik helyezettnél egy nagyságrenddel komolyabb összegekkel dobálóznak. A hátrány ledolgozása azért sem látszik egyszerűnek, mivel a dobogósok is felismerték a cloud computingban rejlő lehetőségeket, és igyekeznek erre a területre egyre nagyobb hangsúlyt fektetni a hagyományos dobozos és licencszerződéses eladás mellett, helyett.

Azért a Microsoft az úr 

A dobogós helyezettek névsora nem, sorrendje viszont változott. A második helyért öldöklő csatában áll az IBM és az Oracle. Utóbbi 2013-as jobb teljesítményével sikeresen beelőzte a kék óriást. A civakodást mérsékelt érdeklődéssel figyelhette a stabilan első Microsoft, hiszen 6 százalékos éves növekedése bőven meghaladta a riválisok forgalombővülését, sőt ez a 4,8 százalékos globális átlagnál is jobb eredménynek tekinthető. Redmond kasszájába 65,7 milliárd folyt be tavaly szoftveres értékesítésből.

A többiek közül említést érdemel a negyedik SAP közel kétszámjegyű és a VMware 14 százalékos forgalomerősödése. A negatív oldalon a Symantecet, a CA Technologiest és a HP-t találjuk: ezek a cégek 0,8, 2,6 illetve 2,7 százalékos recessziót voltak kénytelenek elkönyvelni.

Piaci hírek

A kisebb hazai gyártóvállalatok elengedhetetlennek tartják a digitalizációt

Egy friss kutatás szerint az üzleti siker és a technológiai fejlődés csereszabatos kifejezésként élnek a kisebb gyártó vállalkozásokat irányító vezetők fejében.
 
Hirdetés

Így újult meg Magyarország leggyorsabb mobilhálózata

Közel 100 milliárd forintos beruházással, a rádiós és maghálózat teljes modernizációjával zárult le a Yettel történetének egyik legnagyobb műszaki fejlesztése.

A kompromittált rendszerek, a dark weben felbukkanó ügyféladatok vagy a zsarolóvírus-kampányok következményei már a vezérigazgatói és pénzügyi igazgatói irodában csapódnak le – jogi, reputációs és üzleti szinten is. Lehet és kell is védekezni ellene.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.