Magyarok fejlesztették a megoldást, amely a Mastercard és a Visa azonnali fizetési rendszerét használja. Nem lesz olcsó.

Magyarországon vezeti be először a Rakuten Viber az azonnali üzenetküldőjén keresztüli pénzküldő szolgáltatását. A magyar viberezőknek napokon belül élesedik a Moneytou szolgáltatás, amivel kisebb-nagyobb összeget tudnak küldeni egymásnak a felhasználók. A szolgáltatás első lépésben csak magyar kibocsátású bankkártyákkal használható, de tervezik más piacokon is bevezetni.

Bármikor és néhány perc alatt

A szolgáltatás alapját a Mastercard MoneySend technológiája adja, de magát a Moneytou szolgáltatást a NeoPay fejlesztette ki (a startup a 2002-ben alapított Neo Interactive digitális reklámügynökségből kinőtt fintech projektcég, amely elsősorban a közép-kelet-európai régió piacára fejleszt innovatív szolgáltatásokat). A szolgáltatás pénzügyi és technológiai hátterét a Libra Internet Bank és a Wirecard biztosítja.

A Moneytou a küldő és a fogadó bankkártyája közötti tranzakciót hajt végre. Nem úgy működik mint egy mobiltárca, nem kell feltölteni, nincs egyenlege stb. A pénz küldéséhez még csak a másik fél bankszámlaszámát sem kell ismerni, bőven elég, ha két fél a Viber appon keresztül kapcsolatban van egymással.

A tranzakció késleltetése mindössze pár perc – az esti órákban és hétvégén is –, azaz a címzett küldés után pár perccel már fel tudja használni a küldött összeget. (Annyiban ez nem újdonság, hogy a bankok szintén ilyen átfutással kezelték a bankkártyák közötti tranzakciókat a nyitvatartási időn túl is.)

A Viber-használó több kártyát (értelemszerűen Mastercard vagy Visa) is regisztrálhat az alkalmazásba, és eldöntheti, hogy melyiket szeretnék használni az adott tranzakcióhoz. A funkció aktiválása egyszerű, a Viber alkalmazáson belül rá kell bökni a Moneytou ikonra, és persze regisztrálni kell a bankkártyá(ka)t.

Az ügyféltámogatáshoz a Moneytou saját chatbotot is kap, az segít a felmerülő kérdések megválaszolásában, a problémák kezelésében.

Nem lesz olcsó...

A szolgáltatással – az EU pénzmosásról szóló szabályozásának megfelelően – havonta maximum 125 ezer forintot, évente pedig maximum 780 ezer forintot lehet küldeni, ha a kártyakibocsátó bank nem határoz meg további korlátozásokat. A kényelmi szolgáltatásnak azonban megvan az ára: 3000 forint összegig 79 forintot (a maximum összeg 2,63 százaléka) számolnak fel egy tranzakció után, ha valaki ennél többet akar küldeni, akkor 79 forint mellett a 3000 forint fölötti rész 1,5 százalékát kérik. Az év végéig szombatonként kedvezményesen lehet használni a Moneytou-t: az alapdíj (3000 forintig) csak 49 forint lesz.

Bár drága, mégis praktikus, például sokkal egyszerűbbé teszi egy közös éttermi számla szétdobását vagy a gyerekeknek gyorssegély eljuttatását. Igaz, erre szintén adott már egy sor másik szolgáltatás (például a Revolut, vagy a Transferwise) is.

Piaci hírek

A vámtárgyalások miatt csúszhat az amerikai cégek EU-s büntetése

Az Európai Bizottságnak elvileg a héten kellett volna bejelentenie a Meta és az Apple ellen tavaly indított vizsgálatok eredményét, ám sajtóértesülések szerint Brüsszel az USA-val folytatott kereskedelmi tárgyalások miatt jegeli az ügyeket.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.