Már országhatáron belüli adattárolással is lehet használni a Microsoft hibrid felhőjét.

Elindult a Cloud & Data Center Azure Stack Hub a T-Systemsnél. A vállalat közleménye szerint ez az első olyan szolgáltatás, amely országhatáron belülre hozza az Azure-ban tárolt adatokat. Ez a szolgáltatás olyan intézményeknek és vállalatoknak is elérhetővé teszi az Azure-t, melyek nem használhattak nemzetközi felhőszolgáltatásokat, mert jogszabályi előírások miatt az érzékeny adatokat csak Magyarországon belül tárolhatták.

A kritikus adatok többségét tárolhatják

Az állami és önkormányzati szervek elektronikus információbiztonságáról szóló 2013-as törvény bizonyos érzékeny adatok tárolását csak "Magyarország területén üzemeltetett és tárolt elektronikus információs rendszerekben" teszi lehetővé. A törvény hatálya alá tartozó intézmények és cégek (államigazgatás, kormányzati szervek, bíróságok, MNB, honvédség, önkormányzatok stb.) a szolgáltatás révén mostantól már az Azure-t is felvehetik a lehetséges felhőszolgáltatók palettájára (bizonyos adatok továbbra is csak honvédelmi, diplomáciai információs célokra használt zárt célú elektronikus információs rendszerben kezelhetők).

A T-Systems szerint a szolgáltatás az adatok fizikai közelsége miatt "szünetmentes" hozzáférést és gyors válaszadási időt biztosít. Emellett az adatközpont kiemelkedő szintű kibervédelmet ígér. A vállalat közleménye szerint az első ügyfelek (az ipari és a pénzintézeti szektort képviselő vállalatok) már beköltöztek a hazai Azure-ba.

A szolgáltatást igénybe vevő szervezeteknek azonban körültekintően kell eljárniuk a szerződéskötéskor. Mint egy tavalyi Facebook-per kapcsán ismét felszínre került, az USA és az Unió közötti adatáramlás szabályozása nem áll sziklaszilárd lábakon. A európai GDPR, az amerikai Cloud Act és az együttműködést szabályozó Privacy Shield még sok ponton nem ért össze, amelyre adatvédelmi szakértők is rendre felhívják a figyelmet.

Hálózati szolgáltatásokban is erősít a T

A Telekom más oldalról is erősíti a vállalati szektornak nyújtott szolgáltatásait. A napokban jelentették be, hogy sztenderd szolgáltatásként kínálnak privát (vagy campus) mobilhálózatot nagyvállalatoknak. A szolgáltatás elsősorban az ipar 4.0-megoldásokat bevető vállalatoknak lehet előnyös: a mobil campus hálózat nagyobb rugalmasságot nyújt egy vállalatnak mind a gyártásban, mind az azt támogató logisztikában.

A Campus Network szolgáltatás keretében az ügyfelek választhatnak 4G és/vagy 5G kapcsolat, valamint a hálózatot az ügyfelek egyedi, helyi igényeire szabják (pl. lefedettség, kapacitás, adatsebesség, késleltetés, rendelkezésre állás, megbízhatóság szempontjából). A szolgáltatás a T-Systems ipar 4.0-megoldásainak is új piacot nyithat. Mint arról korábban beszámoltunk, a campus hálózat lehetőségeit 2019 ősze óta tesztelik.

Cloud & big data

Nem sok mindenkit érdekel az Apple szuperszemüvege

A beszámolók alapján elolvadt az érdeklődés a Vision Pro headsetek iránt, az Apple néhány üzletében szinte nem is keresik a gyártó legújabb hardveres termékét.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.