A Reuters forrásai szerint most Franciaországban ütöttek nyélbe egy 2,6 milliárd eurós felvásárlást, tesztelve az európai szabályozókat is.

A Reuters értesülései szerint a kínai Tsinghua Holdings leányvállalataként működő Tsinghua Unigroup félvezetőgyártó és a Linxens már aláírta az elsősorban kártyacsatlakozókat szállító francia vállalat felvásárlásáról szóló megállapodás. Bár a 2,6 milliárd dolláros üzletet hivatalosan még senki sem jelentette be, a hírügynökség úgy tudja, hogy a kínai állami tulajdonban működő Tsinghua és a Linxens tulajdonosa, a CVC befektetői csoport hónapokkal ezelőtt megállapodott egymással, de szükségük van a francia és német versenyhatóság, a szakszervezet, illetve az uniós szabályozó jóváhagyására is.

Ezekkel a beszámoló alapján nem valószínű, hogy probléma lesz, de az európai szabályozók így is precedens értékű döntés előtt állnak a kínai befektetéssel kapcsolatban. Az Egyesült Államokkal való gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok visszafejlődése miatt ugyanis az Európai Unió és Kína nem mindig felhőtlen viszonya látszólag sokat javult az elmúlt időszakban, ugyanakkor a kínai terjeszkedés a technológiai szegmensben nem csak a tengerentúlon vet fel gazdasági és biztonsági kérdéseket.

Máshonnan már többször is hazaküldték őket

A mostani tranzakciót megelőzően a Tsinghua Unigroup már tulajdont szerzett a német-angol Dialog Semiconductor elektronikai gyártóban is, amely az amerikai piacra is termel, méghozzá az Apple egyik beszállítója. A Thomson Reuters adatai szerint Kína már 45,5 milliárd dollárt fektetett be Európában, ami több mint kétszeres növekedést jelent az előző év megfelelő időszakához képest, míg az amerikában megvalósult kínai üzletek értéke 75 százalékkal esett vissza.

A Tsinghua egyébként már több ízben is elcsúszott a külföldi befektetéseit elkaszáló hatósági döntéseken. A 2016-ban és 2017-ben három alkalommal is meghiúsultak azok a tervei, hogy tulajdonrészt szerezzen bizonyos tajvani chipgyártó vállalatokban, 2015-ben pedig nemzetbiztonsági érdekekre hivatkozva a Micron Technology akvizícióját akadályozták meg az Egyesült Államokban.

A párizsi központtal működő Linxens jelenleg 3500 embert foglalkoztat összesen kilenc gyártási helyszínen, ezen kívül rendelkezik kínai, szingapúri és thaiföldi képviselettel is. A felvásárlás a Reuters szerint 1,5 milliárd eurós hitelből valósulna meg, a fő hitelező Credit Suisse azonban nem kommentálta a hírügynökség értesüléseit.

Piaci hírek

Egy lengyel templomban MI okosítja ki a híveket

A helyi pap szerint a katolikus tanokban járatos chatbot több szempontból is jobb munkát végez, mint amire ő lenne képes.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.