Az új biztosjelöltek szerint a szövetségnek egyedül kell határoznia az egységes digitális adóztatásról, ha a jövő év végéig nem sikerül összehozni valamilyen globális megállapodást.

Amennyiben 2020 végéig nem születik érdemi megállapodás a digitális adóztatásról, az EU-nak egymagában kell cselekednie ebben az ügyben – idézi a Reuters Margrethe Vestagert, az EU korábbi versenyjogi biztosát, a következő ciklusban is megtartja majd versenyjogi területet, miközben hozzá kerül "A digitális korra felkészült Európa" nevű tárca ellenőrzése.

A hírügynökség a múlt hét végén szemlézte az uniós biztosjelöltek a törvényhozásnak szóló írásos válaszait, amelyben az Európai parlament kilencedik ciklusának prioritásait fogalmazták meg a fiskális szabályozás vagy a szükséges pénzügyi reformok kapcsán.

Először otthon kellene rendet tenni

A pénteken közzétett anyagban a Reuters beszámolója szerint ugyanerzt fogalmazta meg Paolo Gentiloni, a gazdaságpolitikai ügyekért felelős tárca várományosa. Az olasz biztosjelölt szerint törekedni kell majd rá, hogy az egyes kormányzatok ne vétózhassák majd meg az adóreformmal kapcsolatos uniós döntéseket, miután az elmúlt évben a digitális adóztatásról szóló EU-s megegyezés elcsúszott egy maréknyi tagállam tiltakozásán. Ide sorolta az adókijátszási és adóelkerülési gyakorlatok elleni küzdelmet is, mivel jelenleg még a (pénz)büntetések tekintetében sem létezik semmilyen koordináció az EU-s országok között.

Ahogy arról jó két hete beszámoltunk, Gentiloni nemzetközi egyezség összekovácsolását tervezi a nemzetközi internetes szolgáltatások megadóztatására, miután a francia állam és a Google is megállapodott a digitális szolgáltatásokra kivetett adók miatt kialakult jogvitában.

A leghatékonyabbnak az egységes adószabályok bevezetését tartaná az OECD, de legalábbis a G20-as államok szintjén a globális internetes szolgáltatásokról. Ennek hiányában az Unió saját adójavaslatot fog benyújtani, miközben ezzel párhuzamosan szükség lesz a társasági adózás szabályainak uniós harmonizációjára is.

Piaci hírek

Japánban 3D nyomtatással húztak fel egy vasútállomást

Pillanatok alatt készen lettek vele, és spóroltak is rajta. Ha később is megfelelőnek bizonyul, más létesítmények újjáépítésénél is felhasználják majd az új technológiát.
 
Körképünkben áttekintjük, hogy szűkebb és bővebb környezetünkben mit sikerült elérni a digitális gazdaság és életvitel felé vezető úton. Spolier: nem állunk olyan rosszul, mint gondolná, és nem állunk olyan jól, mint szeretné.

a melléklet támogatója a One Solutions

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.