A UPC, a Telenor, a Telekom és négy kisebb internetszolgáltató után azzal az Invitel Zrt-vel is megszületett a megállapodás a szuperolcsó jóléti netcsomag bevezetéséről. A cég néhány hónap múlva már egy másik meghatározó piaci szereplő, a Digi részévé válik.
Az alapcsomaghoz képest 20 százalékkal olcsóbb a DJA
Az idén januárban tulajdonost váltott Invitel csoport kínai befektetői néhány hete úgy döntöttek, hogy megválnak a társaság lakossági üzletágától: az Invitel Zrt. a romániai hátterű Digi csoportba olvad bele. A tranzakció még a versenyhatósági jóváhagyásra vár, ami akár fél évet is igénybe vehet. Egyelőre azt sem lehet tudni, hogy a későbbiekben is megmarad-e az Invitel márka név.
Most még mindenesetre David Blunck, az Invitel Csoport vezérigazgatója kötötte meg az említett védjegyhasználati szerződést, ami lehetővé teszi, hogy az Invitelnél is megjelenjenek azok számára a kedvezményes csomagok, akik alacsony havidíjú vezetékes internet szolgáltatást szeretnének otthonukba, de anyagi helyzetük miatt eddig erre nem volt lehetőségük.
Az Invitelnél a védjegyhasználati szerződésben előírt 15 százalékos minimumhatár helyett 20 százalékkal kerül kevesebbe a DJA csomag, a cégnél azonos tartalommal elérhető internetcsomagoknál. A cég által kínált díjcsomagok ára attól is függően, hogy réz-, optikai-, vagy kábelhálózaton vehető igénybe, havi 2500 és 3400 forint között változik, egy éves hűségidővel.
Az Invitel kedvezményes csomagjai
A vezérigazgató a bejelentés kapcsán kiemelte, hogy a vállalat az elmúlt négy évben a szolgáltatási területén megduplázta a gyors internettel ellátott háztartások számát. A Szupergyors Internet Program (SZIP) keretében pedig tavaly ősszel átadta az ország első SZIP-fejlesztését Óföldeákon, 2017-ben pedig Öcs községben elkészült a korszerű hálózat, majd Szegeden is elindultak az átadások. Az Invitel a következő egy évben további közel kétszázezer háztartás számára teszi elérhetővé a nagy sávszélességű internetszolgáltatást, uniós, kormányzati és részben saját erőforrásból.
A társaság a Digitális Jólét Program egyik legfontosabb elemének tartja az oktatást, ezért saját edukációs programja keretében képzéseket tart diákoknak és felnőtteknek egyaránt.
Eddig huszan pályáztak a védjegyhasználatra
Az aláírást megelőző sajtótájékoztatón Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos elmondta, hogy a júniustól elérhető DJA program keretében eddig már 20 szolgáltató nyújtotta be a pályázatát. A biztos tájékoztatása alapján az alapcsomagokat már bevezetett szolgáltatóknál eddig több ezer érdeklődő jelezte előfizetési szándékát.
Deutsch Tamás az eredmények között említette, hogy Magyarország felnőtt lakosságának tavaly még a 76 százaléka, idén már a 78 százaléka internetelőfizető. Ez utóbbival már csak egy százalékpontnyi különbségre vagyunk az uniós átlagtól. Cél, hogy 2018-ban meghaladjuk a 80, 2019-20-ban pedig megközelítsük a 85 százalékot. Ezt részben a már említett DJA programtól, részben a két év alatt végrehajtott 22 százalékpontnyi internetáfa-csökkentéstől reméli a miniszteri biztos. Ismeretes, hogy 2017-ben 27-ről 18 százalékra mérséklődött az internetezést sújtó adótétel, ami 2018-tól 5 százalékra csökken tovább.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak