Az Invitel a nyolcadik hazai távközlési szolgáltató, amely Digitális Jólét Alapcsomaggal(DJA) bővíti internetes előfizetéseinek kínálatát. Az ehhez szükséges védjegyhasználati szerződést kedden írták alá.

A UPC, a Telenor, a Telekom és négy kisebb internetszolgáltató után azzal az Invitel Zrt-vel is megszületett a megállapodás a szuperolcsó jóléti netcsomag bevezetéséről. A cég néhány hónap múlva már egy másik meghatározó piaci szereplő, a Digi részévé válik.

Az alapcsomaghoz képest 20 százalékkal olcsóbb a DJA

Az idén januárban tulajdonost váltott Invitel csoport kínai befektetői néhány hete úgy döntöttek, hogy megválnak a társaság lakossági üzletágától: az Invitel Zrt. a romániai hátterű Digi csoportba olvad bele. A tranzakció még a versenyhatósági jóváhagyásra vár, ami akár fél évet is igénybe vehet. Egyelőre azt sem lehet tudni, hogy a későbbiekben is megmarad-e az Invitel márka név.

Most még mindenesetre David Blunck, az Invitel Csoport vezérigazgatója kötötte meg az említett védjegyhasználati szerződést, ami lehetővé teszi, hogy az Invitelnél is megjelenjenek azok számára a kedvezményes csomagok, akik alacsony havidíjú vezetékes internet szolgáltatást szeretnének otthonukba, de anyagi helyzetük miatt eddig erre nem volt lehetőségük.

Az Invitelnél a védjegyhasználati szerződésben előírt 15 százalékos minimumhatár helyett 20 százalékkal kerül kevesebbe a DJA csomag, a cégnél azonos tartalommal elérhető internetcsomagoknál. A cég által kínált díjcsomagok ára attól is függően, hogy réz-, optikai-, vagy kábelhálózaton vehető igénybe, havi 2500 és 3400 forint között változik, egy éves hűségidővel.

 

Az Invitel kedvezményes csomagjai

 

A vezérigazgató a bejelentés kapcsán kiemelte, hogy a vállalat az elmúlt négy évben a szolgáltatási területén megduplázta a gyors internettel ellátott háztartások számát. A Szupergyors Internet Program (SZIP) keretében pedig tavaly ősszel átadta az ország első SZIP-fejlesztését Óföldeákon, 2017-ben pedig Öcs községben elkészült a korszerű hálózat, majd Szegeden is elindultak az átadások. Az Invitel a következő egy évben további közel kétszázezer háztartás számára teszi elérhetővé a nagy sávszélességű internetszolgáltatást, uniós, kormányzati és részben saját erőforrásból.

A társaság a Digitális Jólét Program egyik legfontosabb elemének tartja az oktatást, ezért saját edukációs programja keretében képzéseket tart diákoknak és felnőtteknek egyaránt.

Eddig huszan pályáztak a védjegyhasználatra

Az aláírást megelőző sajtótájékoztatón Deutsch Tamás, a Digitális Jólét Programért felelős miniszterelnöki biztos elmondta, hogy a júniustól elérhető DJA program keretében eddig már 20 szolgáltató nyújtotta be a pályázatát. A biztos tájékoztatása alapján az alapcsomagokat már bevezetett szolgáltatóknál eddig több ezer érdeklődő jelezte előfizetési szándékát.

Deutsch Tamás az eredmények között említette, hogy Magyarország felnőtt lakosságának tavaly még a 76 százaléka, idén már a 78 százaléka internetelőfizető. Ez utóbbival már csak egy százalékpontnyi különbségre vagyunk az uniós átlagtól. Cél, hogy 2018-ban meghaladjuk a 80, 2019-20-ban pedig megközelítsük a 85 százalékot. Ezt részben a már említett DJA programtól, részben a két év alatt végrehajtott 22 százalékpontnyi internetáfa-csökkentéstől reméli a miniszteri biztos. Ismeretes, hogy 2017-ben 27-ről 18 százalékra mérséklődött az internetezést sújtó adótétel, ami 2018-tól 5 százalékra csökken tovább.

Piaci hírek

CIO Hungary 2025: aki felkészül, az győz?

Beszámolónk második része a 16. CIO Hungary konferencia első napjáról, benne az elmaradhatatlan biztonsági panellel, amit természetesen már a mesterséges intelligencia is tematizált.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.