Felvásárolta az RRC Group közép-európai operációit, köztük a magyart is.

Múlt héten jelentette be az Ingram Micro, hogy felvásárolja az RRC kelet-közép-európai divízióját, az RRC CEE-t. Az amerikai vállalat közleménye szerint a felvásárlás a magyar mellett érinti a lengyel, a szerb, a román, a cseh, a horvátországi, a szlovéniai, a macedóniai és az albániai operációt is.

Az Ingram Micro a térségben a felvásárlástól mintegy 250 millió dollár forgalomnövekedést vár. A felvásárlást a szükséges hatósági jóváhagyások után várhatóan a második negyedévben zárják le. A közlemény szerint a felvásárolt operációk vezetősége csatlakozik az Ingram Micróhoz.

Arccal a vállalati piac felé

A magyar piacon jelenleg is az Ingram Micro a legnagyobb dusztributor, 2014-ben nettó árbevétele 33,5 milliárd forint volt. Az RRC árbevétele ugyancsak 2014-ben ennek mintegy harmada volt, 12,5 milliárd forint. Ugyanakkor a magyar leányvállalat az RRC Groupon belül komoly súllyal bírt, a csoport teljes árbevételének mintegy 11 százalékát adta, jobban teljesített, mint például a hasonló méretű, de némileg fejlettebb piacú Csehország. A csoport bevételeinek zömét azonban az orosz piac adta. A csoport nem értékesített része – zömében a szovjet utódállamokban működő operációk (Ukrajna, Kazahsztán, Azerbajdzsán stb.) – adták az RRC bevételeinek több mint felét.

A felvásárlással az Ingram Micro több, elsősorban nagyvállalati termékcsoport disztribúcióját is megszerzi. Az RRC tavaly tavasszal csoportszintű megállapodást kötött a Hitachi Data Systemsszel, melynek keretében elsősorban a japán gyártó tárolómegoldásait kínálja. Ősszel pedig az IBM-mel kötöttek disztribúciós szerződést a gyártó teljes portfóliójára, amivel hardverszállítóból IBM-megoldásszállítóvá lépett elő. Az RRC 9 főből álló dedikált IBM-es szakértői csapatot is felállított a megállapodás aláírása után.

Az Ingram Micro a felvásárlással a korábbinál sokkal nagyobb súllyal lesz jelen a nagyvállalati piacon, hiszen így a kezébe kerül az IBM mellett például az EMC és az Avaya termékek disztribúciója is, illetve bővítheti a Cisco- és Zebra-termékeket tartalmazó portfólióját.

Az RRC Hungary felvásárlásról kiadott közleményében Virágh Attila, a cég vezetője, úgy fogalmazott, hogy az akvizíció mindkét félnek hatalmas előrelépés lesz. Az RRC-nél rengeteg tapasztalatot, ismeretet felhalmoztak, melyet az Ingram Micro szervezetében is tudnak hasznosítani. Virágh többek között a hozzáadott értékre épülő modellt, a széles ügyfélbázist, a piaci részesedést és a kapcsolati tőkét emelte ki. A közlemény szerint a vállalatok minden képviselt terméket és szolgáltatást továbbvisz a közös szervezetben, és minden munkatársra számítanak az egyesülés után is.

Az Ingram Micro a világ egyik legnagyobb globális disztribútora, amelynek papírjai a New York-i tőzsdén forognak. Jelenlegi piaci értéke 4,3 milliárd dollár. Éves árbevétele 43 milliárd dollár körül alakul. A vállalat az elmúlt években világszerte több céget is felvásárolt, de már nem csak konkurens disztribútorokra hajt. 2014-ben például beszállt a Parallels Inc. nevű magánvállalkozásba egyfajta nyitásként a felhős szolgáltatások felé.

Piaci hírek

CIO Hungary 2025: hogyan válhat veszélyessé egy félrenevelt MI?

Beszámolónk harmadik része a 16. CIO Hungary konferencia második napjáról, ahol a stresszes témák mellett a stresszcsökkentésről is sokat megtudhattunk.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.