A teljes portfólióját felölelő disztribúciós disztribútori szerződést kötött az RRC-vel, amely így komplett megoldásszállítójává lép elő.

Szeptemberben írt alá az IBM Magyarország ás az RRC Hungary azt a disztribúciós szerződést, melynek értelmében az RRC az IBM teljes termékportfólióját kínálja. Az RRC azonban nem új partner, hiszen infrastruktúra üzletága 2008. óta foglalkozik IBM hardverekkel. A mostani megállapodást tendere nyerte el az RRC. Belépésével már két olyan disztribútora is lesz a magyar piacon az IBM-nek, amely a teljes portfóliót viszi. Korábban ezt a feladatot egyedül az Avnet látta el, az Arrow ECS pedig a szoftverportfóliót disztributálja.

Az RRC nyáron hasonló irányba mutató megállapodást kötött régiós szinten a Hitachival a japán gyártó ún. software defined alapokra épülő új tároló megoldásaira, melyeknek kifejlesztésében már figyelembe vették például az Internet of Things következményeként előálló új igényeket.

Teljes lesz a lefedettség

A mostani megállapodással az RRC minden üzletága (netwoking, infrastruktúra, security, auto-ID, oktatás) érdekeltté válik az IBM termékekben. Az IBM eddig is jelentős partnere volt a cégnek, jelenleg is forgalmuk mintegy 30 százaléka származott az IBM hardverekből. A teljes portfóliótól további növekedést, új ügyfeleket és a viszonteladói hálózat bővülését várják.

Az RRC vezetője, Virágh Attila elmondta: felállt az IBM-es csapat, és a szükséges kompetenciákat is megszerezték, részben belső képzéssel, részben pedig új emberek felvételével. Belőlük állt össze a kilencfős dedikált IBM-csoportot. A teljes portfólió, amellyel megoldásközpontú, teljes projektszintű szolgáltatást tudnak nyújtani, új szemléletet követel igazodva az átalakuló IBM-startégiához.

Az IBM szintén sokat vár az együttműködéstől. Bár konkrét számot nem mondott Benedek Péter igazgató (country leader), aki áprilisban váltotta a régiós pozícióba távozó Veres Zsoltot a magyar leányvállalat élén, annyit elárult, hogy egy számjegyű növekedést várnak a kiterjesztett partnerségtől.

Konkrétan az analitikai piaccal kapcsolatban Hellinger Teodor, az IBM szoftver üzletágának vezetője elmondta, hogy Magyarországon mind a világpiachoz, mind pedig a régióhoz képest alulreprezentált az IBM. Most azon dogoznak – és ehhez többe között az RRC is hozzá tud járulni –, hogy ezt a hátrányukat ledolgozzák.

Tanácsadók hada vár bevetésre

Benedek beszélt az IBM stratégiaváltásáról is, melyet a hét éve meghirdetett smarter planet koncepcióra vezette vissza. Szerinte jól látható az irány mind a profiltisztításban (pl. az x86-os szerver üzletág eladása), mind a fejlesztésben, mind pedig a cég működésének átalakításában. Ezt a stratégiát az IBM a CAMSS betűszóval – Cloud, Analytics, Mobile, Social & Security – írja le. Ezek fő tartóelemek, de a koncepció az, hogy nem hardvert, szoftvert vagy szolgáltatást kell értékesíteni, hanem az ezekből összeálló átfogó megoldást.

A legfőbb szervező elv azonban az adat. Benedek utalt ezzel kapcsolatban Ginni Rometty vezérigazgató egy tegnapi bejelentésére. Az IBM-vezér Orlandóban, a Gartner Symposium ITxpo konferencián hirdette meg a kognitív korszakot – és jó időzítéssel a vállalat ugyanakkor jelentette be a Cognitive Business Solutions szervezeti egység elindulását is.

Az új szervezeti egység fő feladata a tanácsadás lesz. A több mint kétezer munkatárssal felálló csapatban a gép tanulás, a fejlett analitika, az adattudományok szakértői mellett lesznek különböző iparágakat segítő, valamint change management szakértők is. Utóbbiak feladata lesz majd az ügyfelek minél gyorsabb átsegítése a kognitív üzleti fázisba.

Rometty a korszakváltással kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy az IBM koncepciójának lelkét adó Watson nem egy szuperszámítógép. Hanem rengeteg rendszer és technológia, amely az egyes termékekben is megjelenik. A Gartner találóan a digital üzlet + digitális intelligencia = kognitív korszak képlettel foglalta össze Rometty koncepciójának lényegét.

Bár a vezérigazgató szerint minden a felhő és az analitika felé mutat, egyelőre a hibrid megközlítést követik, ami viszont megteremti a létjogosultságát olyan – a legacy rendszerek körébe sorolt – kategóriát, mint a mainframe.

Cloud & big data

Megszavazták, mégsem lesz könnyű kirakni a TikTokot az USA-ból

Átment a szenátuson az a törvénycsomag, amellyel a kínai tulajdonú alkalmazást ellehetetleníthetik az országban. Ezt azonban nem lesz könnyű végrehajtani.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.