Április elsejétől új magyar disztribútora van a Hitachi Data Systemsnek (HDS). Az RRC Hungaryval kötött megállapodás része annak a nemzetközi együttműködésnek, melyről a moszkvai és varsói központtal működő RRC Group és a japán gyártó állapodott meg.
A HDS tervezi, hogy tároló megoldási mellett más technológiai megoldásait is bevezeti a magyar piacon. Kozák Tamás, a cég regionális igazgatója, ennek kapcsán az áprilisban bemutatott Virtual Storage Platform G sorozatú tárolókról is beszélt.
Software defined storage
Az új szériát a többrétegű, költséghatékony adattárolás jellemzi, ami ún. software defined alapokra épül. Ennek előnye, hogy már a belő szintű G200-zal is ugyanazok a szolgáltatások válnak elérhetővé, mint a nagyobb (G400, G600 és G800) rendszereknél. A tárolókban iSCSI csatolókat használnak, míg a család legnagyobb tagjában, a G1000-ben fibre channel csatolókat használnak.
A tárolókon a Hitachi saját, tárolóvirtualizációs operációs rendszere, a Storage Virtualization Operating System (SVOS) fut, amely natív, heterogén tároló-virtualizálást és elosztott, aktív/aktív tárolást tesz lehetővé, valamint támogatja az adatmigrációt, -replikációt és -menedzsmentet.
Kozák kiemelte: a Hitachi tárolómegoldásainak egyik nagy előnye a konzervatív terméktámogatási politika, ami biztosítja a beruházás hosszú távú értékállóságát. A kivezetett termékekhez is még további öt évig biztosítanak teljes körű támogatást.
A Hitachi is az IoT-ra hajt
A Hitachi is úgy véli, az Internet of Thing hasonlóan mélyreható változást fog előidézni az IT-ban, mint korábban például az internet elterjedése. Ebben azonban nem csak a HDS érdekelt. A Hitachi több mint 60 leányvállalata szinte a teljes területet le tudja fedni az infrastruktúrától az adatelemzésig. A Hitachi Group egyébként jelentős energiákat fordít az IoT – a Hitachi elnevezésében, utalva a koncepció átfogó jellegére: social innovation – megoldások fejlesztésére. A vállalat alelnöke, Ravi Chalaka korábban azt nyilatkozta, hogy a teljes k+f költésük örödét erre fordítják.
A koncepcióba illeszkedik a Pentaho februári felvásárlása is, amelytől elsősorban az IoT által is hajtott big data piacon remél gyorsabb növekedést a HDS.
A helyi piachoz igazodó, önálló döntések
Bár az RRC Hungary az orosz tulajdonú RRC Group tagja, a magyar piacon meglehetősen nagy szabadságot élvez a termékportfólió kialakításában – mondta el a Bitportnak Virágh Attila, a cég ügyvezető igazgatója. Az RRC stratégiája, hogy értéknövelt szolgáltatásokat is nyújt a viszonteladóinak, rendszerintegrátorainak. A tavaly 12 milliárd forintot meghaladó árbevételt elérő cég a hálózati, a biztonsági, az azonosítási és infrastruktúra megoldásokkal foglalkozó divíziója mellett oktatással is foglalkozik. Több képviselt márkához kínál mérnököknek képzést, és egyben hivatalos vizsgaközpontként is működik.
Virágh két számjegyű forgalomnövekedést vár a Hitachi Data Systems tárolóktól. Terveik között szerepel a kormányzati tendereken való hangsúlyosabb részvétel. Ez utóbbiban már a Hitachi ún. social innovation megoldásai is szerepet kaphatnak többek között a közlekedésfejlesztési, az egészségügyi és a városszervezési projektekben.
Az RRC még az idén tervezi elindítani hatodik üzletágként a szakmai know-how szolgáltatását viszonteladóinak. Ennek lényege, hogy a viszonteladók mindaddig az RRC-től bérelhetik egy-egy új termékhez a szakértelmet, amíg házon belül is ki tudják azt építeni.
Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?
A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.
CIO KUTATÁS
AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE
Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?
Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!
Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak