A japán cégcsoport most már egyenesen okostársadalom-megoldásokban gondolkodik. Nem mellesleg új disztribútora is van Magyarországon.

Április elsejétől új magyar disztribútora van a Hitachi Data Systemsnek (HDS). Az RRC Hungaryval kötött megállapodás része annak a nemzetközi együttműködésnek, melyről a moszkvai és varsói központtal működő RRC Group és a japán gyártó állapodott meg.

A HDS tervezi, hogy tároló megoldási mellett más technológiai megoldásait is bevezeti a magyar piacon. Kozák Tamás, a cég regionális igazgatója, ennek kapcsán az áprilisban bemutatott Virtual Storage Platform G sorozatú tárolókról is beszélt.

Software defined storage

Az új szériát a többrétegű, költséghatékony adattárolás jellemzi, ami ún. software defined alapokra épül. Ennek előnye, hogy már a belő szintű G200-zal is ugyanazok a szolgáltatások válnak elérhetővé, mint a nagyobb (G400, G600 és G800) rendszereknél. A tárolókban iSCSI csatolókat használnak, míg a család legnagyobb tagjában, a G1000-ben fibre channel csatolókat használnak.

A tárolókon a Hitachi saját, tárolóvirtualizációs operációs rendszere, a Storage Virtualization Operating System (SVOS) fut, amely natív, heterogén tároló-virtualizálást és elosztott, aktív/aktív tárolást tesz lehetővé, valamint támogatja az adatmigrációt, -replikációt és -menedzsmentet.

Kozák kiemelte: a Hitachi tárolómegoldásainak egyik nagy előnye a konzervatív terméktámogatási politika, ami biztosítja a beruházás hosszú távú értékállóságát. A kivezetett termékekhez is még további öt évig biztosítanak teljes körű támogatást.

A Hitachi is az IoT-ra hajt

A Hitachi is úgy véli, az Internet of Thing hasonlóan mélyreható változást fog előidézni az IT-ban, mint korábban például az internet elterjedése. Ebben azonban nem csak a HDS érdekelt. A Hitachi több mint 60 leányvállalata szinte a teljes területet le tudja fedni az infrastruktúrától az adatelemzésig. A Hitachi Group egyébként jelentős energiákat fordít az IoT – a Hitachi elnevezésében, utalva a koncepció átfogó jellegére: social innovation – megoldások fejlesztésére. A vállalat alelnöke, Ravi Chalaka korábban azt nyilatkozta, hogy a teljes k+f költésük örödét erre fordítják.

A koncepcióba illeszkedik a Pentaho februári felvásárlása is, amelytől elsősorban az IoT által is hajtott big data piacon remél gyorsabb növekedést a HDS.

A helyi piachoz igazodó, önálló döntések

Bár az RRC Hungary az orosz tulajdonú RRC Group tagja, a magyar piacon meglehetősen nagy szabadságot élvez a termékportfólió kialakításában – mondta el a Bitportnak Virágh Attila, a cég ügyvezető igazgatója. Az RRC stratégiája, hogy értéknövelt szolgáltatásokat is nyújt a viszonteladóinak, rendszerintegrátorainak. A tavaly 12 milliárd forintot meghaladó árbevételt elérő cég a hálózati, a biztonsági, az azonosítási és infrastruktúra megoldásokkal foglalkozó divíziója mellett oktatással is foglalkozik. Több képviselt márkához kínál mérnököknek képzést, és egyben hivatalos vizsgaközpontként is működik.

Virágh két számjegyű forgalomnövekedést vár a Hitachi Data Systems tárolóktól. Terveik között szerepel a kormányzati tendereken való hangsúlyosabb részvétel. Ez utóbbiban már a Hitachi ún. social innovation megoldásai is szerepet kaphatnak többek között a közlekedésfejlesztési, az egészségügyi és a városszervezési projektekben.

Az RRC még az idén tervezi elindítani hatodik üzletágként a szakmai know-how szolgáltatását viszonteladóinak. Ennek lényege, hogy a viszonteladók mindaddig az RRC-től bérelhetik egy-egy új termékhez a szakértelmet, amíg házon belül is ki tudják azt építeni.

Cloud & big data

Vajon milyen céget gründol a Theranos-csalásról elhíresült Elisabeth Holmes párja?

Természetesen olyat, amelyik radikálisan új vérvizsgálattal kívánja forradalmasítani az egészségügyet. Legutóbb ezért 11 év letöltendő járt a családban.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.