A hardvereiről ismert gyártó új okostelefonja szinte kiköpött mása az Apple készülékének, csak fele annyiba kerül.

Kétség nem fér hozzá, hogy az Apple okostelefonja "ihlette" az Asus legújabb Zenfone 5 és 5Z modelljének külsejét. A kijelzőpanelbe belógó kamera miatt gyorsan ismertté vált vonalvezetés köszön ugyanis vissza a távol-keleti gyártó Mobile World Congressen bemutatott készülékén.

Notchak, ezt ismerem

Az angol terminológiában notch néven hívott – bár az iPhone X-hez képest kétségtelenül kisebb – felső betüremkedés mellett a szélek ívelt fémes kialakítása és a kétkamerás hátlap is az Apple legújabb termékére emlékezteti az embert. Igaz, az Asus nincs ezzel egyedül, hiszen a Huawei P20 és az itthon kevésbé ismert Leagoo S9 szintén ezzel a designnal indul harcba a vevők kegyeiért.

Ez esetben viszont nem csak a külső, hanem a belső is számít. Az új Asus Zenfone-ok ezen a téren nem maradnak el a konkurenciától. Az 5Z változatban a Qualcomm idei csúcsmodellje, egy nyolcmagos Snapdragon 845 CPU dolgozik, a Zenfone 5-öst pedig egy Snapdragon 636 processzor hajtja. Nyolc, igen, 8 gigabyte RAM társul a csúcsmodellben dolgozó lapka mellé, melybe 128 vagy 256 GB-nyi háttértár tölti folyamatosan az adatokat. A kisebbik Zenfone-ba 4 GB RAM és 64 GB háttértár jutott.

Asus Zenphone 5Z és az iPhone X - kísérteties hasonlóság

A processzorokon túl gyakorlatilag mindkét modell megegyezik. 6,2 inches képátlóval bíró kijelzőjük nagyon vékony kerettel bír, felbontásuk egységesen 2160x1080 pixel. A frontoldalon egy 8 megapixeles kamera szolgálja ki tulajdonosa szelfiigényeit, míg a hátlapra két kamera is került. Utóbbi kialakításnak köszönhetően nem csak a megszokott, hanem széleslátószögű fotók is készíthetők.

Említésre méltó tudása a készülék fotós képességének, hogy a 120 fokos széleslátószögű kamera hatékonyságát mesterséges intelligencia javítja. Ennek köszönhetően az éjszaka készített, nagy dinamikatartományú (HDR) képek is jó minőségűek lehetnek, ígéri az Asus. Az MI emellett képes a fényképezni kívánt látvány felismerésére, így automatikusan ahhoz tudja igazítani a fotózás paramétereit.

Azért akadnak különbségek is

Van azonban pár dolog, amiben alapvetően eltér az Apple csúcsmodelljétől a két Asus okostelefon. Vezetékmentes töltésre nem képes, és nem is vízálló. Ezeket a kompromisszumokat meg kell kötni, ha fontos a háttértár MicroSD memóriakártyával való bővíthetősége, vagy az, hogy a 3300 mAh-s akkumulátorral szerelt kommunikációs eszközökön Android operációs rendszer fusson. Ebből egyébként a legfrissebb, nyolcadik generációs Oreo került fel előre telepítetten.

A kamerák elrendezése is hasonló, de almás logó helyett ujjlenyomatolvasó díszeleg a hátlapon

Szemben az iPhone X-szel, az Asus MWC-n debütált modelljei rendelkeznek ujjlenyomat-olvasóval. Ennek azonban a frontpanelen nem maradt helye, így az érzékelő - a Samsung Galaxy S9-hez hasonlóan - szintén a hátlapra került. Továbbá a mini-Jack aljzatot kedvelők is örülhetnek, az Asus nem hagyta le ezt a csatlakozótípust a készülékház aljáról.

És van még egy tényező, amivel jelentősen különbözik a nagy riválistól. Az Asus Zenfone 5Z, tehát a vállalat csúcsmodellje is csupán 590 dollárt kóstál az Egyesült Államokban, tehát közel fele annyiba kerül, mint az almás készülék. Az 5-ös változat ára egyelőre nem ismert, de a gyengébb processzor, kevesebb memória és háttértár miatt nem lennénk meglepve, ha 500 dollárnál kisebb összeget tudna írni árcímkéjére az Asus.

Mobilitás

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.