Az egyelőre csak pletykaszinten létező mestertervben támogatóként felbukkan a SoftBank vezére is.
Hirdetés
 

Előrehaladott tárgyalások folynak a ChatGPT-vel világhírűvé vált OpenAI vezetője és az Apple termékek formavilágát évtizedekig meghatározó John Ive között arról, hogy a SoftBank 1 milliárd dolláros befektetésével közösen megteremtsék a "mesterséges intelligencia iPhone-ját" - adta hírül csütörtökön a Financial Times. A gazdasági lap tűzhöz közeli forrásokra hivatkozva bővítette újabb információkkal a sztorit, amit elsőként a The Information szellőztetett meg a héten.

A pletykákból jelenleg nagyjából annyi rakható össze, hogy az egykori almás formatervező mellett Sam Altman (az OpenAI vezérigazgatója) és Szon Maszajosi (a SoftBank vezére) beszélget intenzíven egy külön vállalakozás létrehozásáról, amely olyan eszközöket alkotna meg, amelyeket kifejezetten a mesterséges intelligenciához kötődő interakciókra fókuszálva fejlesztettek.

A cél tehát a felhasználó számára természetesebbnek ható, az algoritmusokkal intuitívabb interakciót biztosító hardverek megalkotása. A Financial Times értesülései szerint ebben vasatagon benne van az a lehetőség is, hogy a hagyományos képernyőt, mint az ember-gép interakció egyik alapkövét teljesen kihagyják. (Ennek egy lehetséges példájaként érdemes megnézni a The Verge beszámolóját a Humane képernyő nélküli, viselhető MI-kütyüjének demójáról.)

És bár ennél több konkrétumot egyelőre nem lehet tudni a technológiai piac három nagyágyújának mestertervéről, a szereplők személyes és az indulásra bedobott "apró" is azt sejteti, hogy ebből akár még valami is lehet.

A legenda nem pihen

Bár Ive közel három évtized után 2019-ben hivatalosan is elköszönt az Apple-től (ahol nagyjából 20 évig vezető tervező volt), a legendás dizájner nem vonult nyugdíjba. Külön projekteken, külsősként egyedi megbízásokon dolgozott, dolgozik az elmúlt időszakban, sőt egy alkalommal még régi munkahelyének is besegített az okosórák számlapjának kialakítása kapcsán.

Neve legutóbb egy nyári beszámolónkban tűnt fel, mivel egy neves brit audiofil céggel összállva megalkotta a vállalat eddig legvagányabb, egyben valószínűleg legdrágább analóg lemezjátszó berendezését.

Piaci hírek

A magyar fiataloknak bejön a mesterséges intelligencia

Egy tavaly ősszel végzett kutatás eredményei szerint a 13–16 éves fiatalok alapvetően pozitívan állnak hozzá a generatív algoritmusokhoz. A nagy többség nemcsak ismeri, de rendszeresen használja is a technológiát.
 
Hirdetés

Exkluzív szakmai nap a felhők fölött: KYOCERA Roadshow a MOL Toronyban

A jövő irodája már nem a jövő – hanem a jelen. A digitális transzformáció új korszakába lépünk, és ebben a KYOCERA nemcsak követi, hanem formálja is az irányt. Most itt a lehetőség, hogy első kézből ismerje meg a legújabb hardveres és szoftveres fejlesztéseket, amelyekkel a KYOCERA új szintre emeli a dokumentumkezelést és az üzleti hatékonyságot.

A mesterséges intelligencia új korszakába léptünk. A generatív MI nem csupán kísérleti technológia. Sok cég stratégiai eszköznek tekinti, amely segít a versenyképesség megőrzésében, javításában.

a melléklet támogatója a One Solutions

Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió. A valódi előrelépéshez olyan infrastruktúrára, szolgáltatásokra és partneri támogatásra van szükség, amelyek nemcsak technológiai válaszokat adnak, hanem üzletileg is működőképes megoldásokat kínálnak.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.