A Google böngészőjében futtatott videókból így már sokkal egyszerűbben és letisztult formában lesznek kinyerhetők az állóképek.

Szinte fű alatt, egy iskolakezdés kapcsán összeállított tippcsokor egyik elemeként adot hírt egy újításáról a Google. A funkció a cég böngészőjében, a Chrome-ban használható, de ugyanúgy elérhető minden más, Chrome-alapú megoldásban is (Microsoft Edge, Brave stb.). 

Ahogy azt a blogbejegyzés is elismeri, amennyire egyszerű a böngészőből egy hagyományos képet lementeni, annyira problémás mindezt megtenni egy videóból származó képkocka esetében. Ha csak simán a lejátszást megállítva próbálunk képernyőmentést (screenshot) készíteni mondjuk a YouTube-ról, akkor minimum két problémával szembesülünk: egyrészt romlik a felvétel minősége, másrészt minden zavaró tényező (kezelőfelület alul, teljes képernyőnél cím és egyéb ikonok felül, esetleg készítő sarokban díszelgő logója stb.) ugyanúgy megjelenik a mentett változaton is.

Mostantól azonban a Chrome-ban (vagy leágazásaiban) lejátszott videók esetében a jobb klikkre előbukkanó menüpontok között megjelenik a Videókeret másolása / Copy Video Frame opció. Erre kattintva még nem generálunk képet, hanem az csak a vágólapra kerül, ahonnan a Ctrl+V billentyűparanccsal bármilyen képszerkesztőbe, vagy akár közvetlenül egy csevegőprogramba is betölthetjük.  

 

 

Az így kapott felvételek nemcsak tisztább minőségben, hanem a korábban említett és a fenti kép alján és tetején is látható mindenféle extra vizuális zaj nélkül menthetők el.

Az új funkcióval kapcsolatban mindenképpen érdemes megjegyezni, hogy egyrészt garantáltan csak a Google saját platformján, a YouTube-on működik (a streamingszolgáltatók például notóriusan igyekeznek anyagaik másolását mindenféle módon megnehezíteni). Ráadásul a YouTube esetében sem egykattintós a rendszer, mivel a jobb egérgomb első megnyomására a videomegosztó saját menüsora jelenik meg, amit a második kattintással válthatunk át a Chrome által nyújtott lehetőségekre.

Konzumer tech

Egy paranoid CISO hazavághatja cége kiberbiztonságát

Keskeny a mezsgye a szükséges és a beteges bizalmatlanság, a szabályok következetes betartatása és az értelmetlen, öncélú vagy önigazoló szigorkodás között.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.