Újabb magyar alkalmazás erősíti a tanulást segítő, hasznos appok kínálatát. A Manumath a matekot próbálja modern, fogyasztható formába csomagolni a gyerekeknek.

Általános iskolás gyerekeket nevelő szülőknél gyakran felmerülő probléma, hogy hogy kezeljék a kütyühasználati kérdést. Tiltsák, tűrjék, netán támogassák? Szerencsére egyre több alkalmazás van, amelynél az utóbbi is megindokolható, hiszen újszerű formában igyekeznek értelmes elfoglaltságot kínálni a digitális bennszülöttként növekvő generációnak.

Leülhetsz, ötös!

A hazai fejlesztésű Manumath leginkább az alsóbb osztályokban tanuló diákokat igyekszik "megdolgoztatni" a különböző nehézségű feladatsoraival. Az Androidon és iOS-en egyaránt elérhető appot az alkotók tanárok és diákok bevonásával tesztelték. Elmondásuk szerint egyedisége abban rejlik, hogy bizonyos feladattípusoknál nem csak azt mondja meg a program, hogy jó vagy rossz a megoldás. Helyette inkább rávezető segítéséggel igyekeznek a helyes útra irányítani a matekkal birkózó diákot.

Maga az alkalmazás kezelőfelülete meglehetősen egyszerű, letisztult, nincs például aranyos állatfigura, aki a feladatok mellett feltűnve buzdítaná jobb teljesítményre a gyerekeket. Ez viszont, ahogy mondani szokás, nem bug, hanem feature, azaz a készítők tudatosan választották a sallangmentes, némileg steril megjelenítést. Nem tartják szerencsésnek ugyanis, ha oda nem illő, figyelemelterelő színes ábrák kerülnek szem elé gyakorlás közben, mert a gyermekeknek legtöbbször ezek nélkül sem egyszerű az odafigyelést megtanulniuk.

A Manumath freemium modellben működik, azaz az alkalmazás ingyenesen letölthető, és a repertoárjában található feladatsorok közül több mint 100 szabadon használható. Mivel ez összességében 10 ezernél is több kérdést jelent, így sokak számára ez bőven elegendő lehet. Akiknek viszont nagyon bejön az alkalmazás, azok havi előfizetéses formában tudnak hozzáférni a további anyagokhoz.

Önmagában nem elég

Ahogy arról maguk a fejlesztők is nyilatkoztak, az alkalmazás ugyan segíthet a témák elmélyítésében, a könnyedebb formájú gyakorlásban, de természetesen sem a tanárt, sem az iskolai munka szülői ellenőrzését, nyomon követését nem helyettesíti. Ezért elsősorban a gyerekekkel tanuló matektanároknak és szülőknek ajánlják, de önállóan tanulni és gyakorolni képes iskolások is használhatják a programot.

Az mindenesetre örvendetes, hogy egyre több ilyen, magyarul is elérhető segédeszköz áll rendelkezésére a pedagógusoknak és a szülőknek arra, hogy új formába csomagolva segítsék a gyerekek ismereteinek bővülését, a tanultak rögzülését. Ha a matematikánál maradunk, ott van például a honlapként üzemelő Matek Oázis, amely az alapoktól az érettségi felkészítésig terjedő repertoárral várja az érdeklődőket, vagy éppen a Mateking.hu, ahol többek között már egyetemi szintű anyagokat is megpróbálnak közérthetően bemutatni. Bár nem hazai fejlesztés, de mindenképpen említendő a nyelvoktatásban kiemelkedően sikeresnek bizonyuló Duolingo alkalmazás is, amelyben szűk négy évvel ezelőtt a magyar nyelv is megjelent.

Konzumer tech

Hadat üzennek a Wikipedia szerkesztői az MI-szennyezésnek

Programot indítottak a Wikipédia védelmében a félrevezető, mesterséges intelligenciával generált információval szemben, ami általában is egyre nagyobb mértékben károsítja az online információs teret.
 
Hirdetés

A japán bölcsesség ereje: emberség a technológiai megoldások mögött

A globális válság súlyosan érintette az office piacot, ami a GLOBAL-UNION Kft. tevékenységét is veszélybe sodorta. A 100 százalékos magyar tulajdonban álló vállalat azonban a nehézségek közepette is megőrizte optimizmusát, és következetesen a legjobb döntéseket hozta.

A probléma szorosan összefügg a felhő miatt egyre népszerűbb mikroszerviz architektúrák és webalkalmazások, pontosabban a használatukhoz szükséges API-k terjedésével.

a melléklet támogatója a Clico Hungary

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.