Az Apple (vélhetően) 13-as rajtszámú telefonja a hírek szerint nem hoz elsöprő újdonságokat, de néhány érdekes módosítás azért így is belefér az idei ráncfelvarrásba.

Végre az iPhone-tulajok is megkaphatják azt a funkciót, amire egyes androidos készülékek már sok évvel ezelőtt képesek voltak. Az Always-On funkció érkezését az Apple-ügyekben komoly tótumfaktumnak számító technológiai újságíró, Mark Gurman  szellőztette meg a Bloomberg égisze alatt futó hírlevelében.

Jó szezonra számítanak

Ugyanezen a fórumon jött múlt héten az az értesülés is, miszerint Cupertino alaposan betáraz a várhatóan a szokott időpontban, szeptemberben bemutatandó új generációból. A cég 90 millió eszköz legyártására kérte beszállítóit, ami 20 százalékkal több, mint amekkora az egy évvel ezelőtti induló kör volt az iPhone 12 megjelenésekor.

Csakúgy, mint 2020-ban, a vérfrissítéssel négy új modell érkezhet különböző konfigurációkban és méretben. A tűzhöz közel álló források szerint többek között a kamerarendszer kap fejlesztéseket (ami miatt a régebbi tokok nem lesznek megfelelőek), a saját tervezésű A15-ös csip is gyorsabban végzi dolgát, a kijelző pedig 120 Hz-es frissítési rátával működik.

Szintén a kijelzőhöz kötődik a cikk elején említett Always-On funkció, ami az egyik legjobban várt újdonság lehet az iPhone-ok arzenáljában (és nem mellesleg a gyártó okosóráiban egy ideje már megtalálható lehetőség). Az állandóan bekapcsolt képernyő olyan hasznos információkat képes megjeleníteni, mint amilyen például a pontos idő, az időjárási helyzet, vagy éppen a fontosabb alkalmazásértesítések. Erre a funkcióra sokan már az iPhone X megjelenése óta számítottak, de mindezidáig ez nem valósult meg, mivel a szolgáltatás értelemszerűen extra terhet ró az akkumulátorra.

Nem babonásak

Bár még mindig nem jelenthető ki teljes bizonyossággal, de a riportok alapján szinte borítékolható, hogy az Apple nem enged a babonások lobbijának, azaz a tavalyi 12-es szériát idén a 13-as számmal folytatja. A cég megemelet rendelési állományának fényében pedig úgy tűnik, hogy ez nem is hoz majd balszerencsét az eladásokra.

Konzumer tech

Mit kezdjünk a gyilkos robotokkal?

Kétnapos nemzetközi konferencián próbálták a szomszédos Bécsben kitalálni, miként lehetne nemzetközi szinten kezelni a mesterséges intelligencia fejlődésével egyre potensebbé váló autonóm fegyverrendszereket.
 
Hirdetés

Biztonságos M2M kommunikáció nagyvállalti környezetben a Balasystól

A megnövekedett támadások miatt az API-k biztonsága erősen szabályozott és folyamatosan auditált terület, amelynek védelme a gépi kommunikáció (M2M) biztonságossá tételén múlik.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.