Az IBM kutatása alapján már majdnem olyan teljesítményre képes, mint az erre szakosodott emberek, de értelemszerűen sokkal gyorsabban dolgozik.

Az OpenAI ChatGPT-je nem csak dolgozatokat vagy verseket, hanem meggyőző adathalász e-maileket is képes gyártani, méghozzá elképesztő sebességgel és mennyiségben – derül ki az IBM kutatói által közzétett tanulmányból. A szakemberek ebben részletesen leírják, hogyan terjesztettek ilyen üzeneteket egy valódi egészségügyi cégnél, és mire jutottak azt vizsgálva, hogy a ChatGPT által összeállított megtévesztő levelek mennyire hatékonyak a hozzáértő emberek által szerkesztett e-mailekhez képest.

A beszámolóból kiderül, hogy az IBM Security X-Force Red (a társaság etikus hekkeléssel foglalkozó szervezete) átlagosan 16 óra alatt épít fel egy adathalász támadást, ha nem számolunk az ahhoz szükséges infrastrukturális környezet felállításával. A ChatGPT-t ehhez képest öt egyszerű utasítással sikerült betrükközniük, hogy rendkívül meggyőző adathalász e-maileket hozzon létre annyi idő alatt, ameddig valaki elkészít egy csésze kávét – ez közel két munkanap megtakarítását jelenti minden ilyen esetben.

Innentől mozgásban kell maradnunk

Bár az X-Force kutatói egyelőre jobban értik a dolgukat a (nem kifejezetten erre tanított) mesterséges intelligenciánál, az általuk szerkesztett adathalász levelek 14 százalékos kattintási arányt értek el a ChatGPT 11 százalékos kattintási arányával szemben. Az időfaktort is figyelembe véve már erre sem lehet azt mondani, hogy az emberek egyértelmű győztesként kerültek ki a versenyből, a technológia fejlődésével pedig arra kell számítani, hogy a mesterséges intelligencia ebben is egyre kifinomultabbá és hatékonyabbá válik.

A tanulmány szerzői sem tehettek többet, mint hogy a kísérlet leírásával együtt tanácsokat adtak az ilyen jellegű támadások elleni védekezéshez. Ezek között szerepel például a telefonos ellenőrzés a legkisebb gyanús jelre (mint amilyen mondjuk az üzenetek hossza is lehet), a közeli barátokkal és családtagokkal közösen kiválasztott titkos jelszavak és általában az MI-vel kapcsolatos sztereotipiák elhagyása. A lényeg a folyamatos alkalmazkodás lesz egy olyan internethez, amit éppen eláraszt az MI által generált tartalom.

A kísérlet részletei az IBM odalán »

Biztonság

3D-ben nyomtatott karácsonyi csoda

Charlotte, a balesetben megsérült teknős egy gyógyászati célú hámot kapott ajándékba, amellyel a remények szerint újra úgy úszkálhat majd, mint egészséges társai.
 
Hirdetés

Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel

Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.

A szoftveresen definiált WAN hálózatok kiépítése jóval komplexebb feladat egy hagyományos hálózati fejlesztésnél.

a melléklet támogatója a Yettel

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.