Egy héten belül zajlott két fontos ügylet a hálózati eszközgyártónál. Megvette a Accompany adatelemző céget, és eladta az NDS-portfólió egy részét.

Némileg átszabta a portfólióját a Cisco. Egy héten belül eladta a 2012-ben felvásárol NDS Group termékeire épülő portfóliója egy részét, és vásárolt egy speciális, mesterséges intelligenciára épülő profilozó-elemző céget.

Arra akarnak koncentrálni, amiben jók

Egyes videoeszközeinek eladását május 1-én jelentette be a vállalat. A közlemény szerint a Permira magántőke-társaság megveszi a Cisco SPVSS (Service Provider Video Software Solutions) néven futó üzletágát.

A Permira nem ismeretlen a Cisco számára. A befektetési társaság ugyanis résztulajdonosa volt az izraeli NDS Groupnak, melyet a 2012-ben a Cisco jóval az akkori értéke fölött, 5 millió dollárért vásárolt fel. Most mintha az NDS-t akarná feltámasztani a Permira – bár az új cég nevéről csak később döntenek. Az új céget ugyanis Abraham Peled irányította majd, aki 1995-től a felvásárlásig elnökként vezette az NDS Groupot, majd utána két évig a Cisco videós és kollaborációs részlegének alelnöke volt.

A Permira nem az egész portfóliót viszi. Az egykori NDS-termékek közül az új cégbe kerülnek a videobiztonsági szolgáltatásai, videós middleware megoldások, videoszolgáltatásokhoz használható szoftverek. A megvásárolt csomagba emellett a Cisco Infinite Video Platformjából is kerültek eszközök, többek között a felhős videoszolgáltatások (rögzítés, tárolás, lejátszás, tartalomszórás, valamint videofeldolgozási eszközök (titkosítás, tartalommenedzselés, élő és on-demand tartalomelosztás stb.).

Továbbra is a Cisco birtokában maradnak viszont azok a video- és médiatechnológiák, melyeket a Cisco már meglévő hálózati, multi-cloud, biztonsági stb. megoldásaiban használ. Így például a WebEx is marad.

Bár a vételárat nem közölték a felek, izraeli lapértesülések szerint 1 milliárd dollár körüli összegért juthatott a portfólióhoz a Permira. Az ügylet jövő év elejére záródhat le.

Mindjárt el is költötték egy részét

A Cisco két nappal később viszont egy felvásárlást is bejelentett: 270 millió dollárért (készpénz + részvény) megveszik az Accompany céget. A kaliforniai vállalkozás meglehetősen speciális területen mozog: mesterséges intelligencia segítségével gyűjt és elemez online elérhető információkat és kapcsolatokat cégek fontos munkatársairól, vezetőiről.

Ha igaz amit az Accompany állít magáról, rengeteg cégről és több millió személyről – például az összes Fortune 500-as cég vezéréről – tartalmaz releváns adatot az adatbázisuk. Az előfizetési rendszerben kínált szolgáltatás segítségével alaposabban fel lehetett készülni üzleti tárgyalásokra. Az Accompany szolgáltatásában nem az különleges, hogy gyűjt adatokat, hanem ahogy feldolgozza a begyűjtött információkat. Megmutatja az adatbázisában lévő cégek tevékenységének lecsapódását a sajtóban, feltérképezi a rendszer használója és az adott cég munkatársai közti kapcsolatokat, sőt képes elég pontosan feltérképezni a vállalaton belüli hierarchiát, sőt azon belül azt is, hogy melyik dolgozó hogyan és mikor került a céghez.

A Cisco tervei szerint az Accompany adatbázisát és az AI-alapú eszközeit beépíti saját rendszereibe, például a WebExbe. A konferenciarendszerben ugyanazt a cél szolgálja majd, mint eredetileg: segít felkészülni a tárgyalópartnerből. A rendszer automatikusan és folyamatosan frissíti az adatait az interneten elérhető nyilvános információkból.

Azt azonban nem tudni, hogy megmarad-e az önálló az eredeti szolgáltatás sorsa. Az Accompany csapata beolvad a Cisco Collaboration Technology Groupba, vezérigazgatója, Amy Chang pedig a részleg igazgatója lesz. A felvásárlást a felek az év végéig szeretnék lezárni.

Cloud & big data

Egyre furcsábbak lesznek a CAPTCHA tesztek, ahogy a gépek is okosodnak

Már nagyon jók például például a fényképek címkézésében, de a logikai összefüggéseken könnyen fennakadnak. Igaz, ezzel így lehet némelyik emberi felhasználó is.
 
Hirdetés

Adathelyreállítás pillanatok alatt

A vírus- és végpontvédelmet hatékonyan kiegészítő Zerto, a Hewlett Packard Enterprise Company platformfüggetlen, könnyen használható adatmentési és katasztrófaelhárítási megoldása.

A válasz egyszerű: arról függ, hogy hol, hogyan és milyen szabályozásoknak és üzleti elvárásoknak megfelelően tároljuk az információt. A lényeg azonban a részletekben rejlik.

a melléklet támogatója az EURO ONE Számítástechnikai Zrt.

CIO KUTATÁS

TECHNOLÓGIÁK ÉS/VAGY KOMPETENCIÁK?

Az Ön véleményére is számítunk a Corvinus Egyetem Adatelemzés és Informatika Intézetével közös kutatásunkban »

Kérjük, segítse munkánkat egy 10-15 perces kérdőív megválaszolásával!

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.