Pénzmosás és áfacsalás vádjával tartják előzetes letartóztatásban az Eclipse Informatikai Zrt. vezetőit. A cég mérlegéből is látni, hogy sok pénz áramlott ki.

Deák Endre kiabálós ember hírében áll. Akik ismerik, úgy tartják, kevés ember tud úgy üvölteni saját beosztottjaival, mint az Eclipse Informatikai Zrt. immáron előzetes letartóztatásban ülő vezetője. Bár a köztévé Híradójának kamerái jelen voltak a cég központi irodájának házkutatása idején, arról nincs információ, hogy azt szótlanul tűrte-e Deák, amikor a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) fegyveresei körbevették az Újházi utca 10. szám alatt lévő, fallal, kamerákkal védett irodaházukat. Deák és társai számára, úgy tűnik, egy hétéves sikerszéria ért véget.

Hét fiktív milliárd | Az Eclipse 2003 óta nyeri el sorozatban a milliárdos – nemzetbiztonsági okokra hivatkozva – titkosított közbeszerzéseket. A vámosok vádja most az, hogy az e megrendelésekből befolyt összegek kapcsán adócsalásra és pénzmosásra került sor a cégnél.

Keddi sajtótájékoztatóján a VPOP közel 2 milliárd forintnyi, az utóbbi három évben elcsalt adóról számolt be. A bevételeket összesen 7 milliárd forintnyi fiktív, építőipari számlával kísérelték meg eltüntetni. (Igaz, a hatóság nem nevezi meg az Eclipse Zrt.-t, csupán utal a március 10-i összehangolt házkutatásra és egy „budapesti informatikai cégre”.)

A Figyelő cikksorozatban foglalkozott az Eclipse ügyeivel (az eddigi fejezetekről vázlatos összefoglalónkat lásd külön). Ezen írásokból kiderült, hogy a vállalkozás állami informatikai megrendelései minimum 20 milliárd forintot tettek ki, de ennél akár magasabb összegről is szó lehet, mert a titkosítások miatt nem minden részlet ismert.

További részleteket a Figyelő csütörtöktől kapható 2010/11-ik számában olvashat az elsőként a hetilapban feltárt visszaélésekről.
 

Emberszerű robotok csatlakozhatnak az indiai katonákhoz

Indiában is nagy lehetőséget látnak a humanoid gépek katonai alkalmazásában, és be is mutattak egy évek óta fejlesztett rendszert, ami a tervek szerint 2027-re készülhet el.
 
Hirdetés

Digitalizáció a mindennapokban: hogyan lesz a stratégiai célból napi működés?

A digitális transzformáció sok vállalatnál már nem cél, hanem elvárás – mégis gyakran megreked a tervezőasztalon. A vezetői szinten megfogalmazott ambiciózus tervek nehezen fordulnak át napi működéssé, ha hiányzik a technológiai rugalmasság vagy a belső kohézió.

Azok a vállalatok, amelyek gyorsabban, intelligensebben és empatikusabban tudnak reagálni ügyfeleik kérdéseire, összességében értékesebb, hosszabb távú kapcsolatokat építhetnek ki.

CIO KUTATÁS

AZ IRÁNYÍTÁS VISSZASZERZÉSE

Valóban egyre nagyobb lehet az IT és az IT-vezető súlya a vállalatokon belül? A nemzetközi mérések szerint igen, de mi a helyzet Magyarországon?

Segítsen megtalálni a választ! Töltse ki a Budapesti Corvinus Egyetem és a Bitport anonim kutatását, és kérje meg erre üzleti oldalon dolgozó vezetőtársait is!

Az eredményeket május 8-9-én ismertetjük a 16. CIO Hungary konferencián.

LÁSSUNK NEKI!

Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2025 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.