A mesterséges intelligenciában sokan látták meg azt a lehetőséget, hogy a segítségével olyan eszközöket tervezhetnek, amelyek végre kihívást jelenthetnek a hosszú ideje uralkodó okostelefonokra. Az új hardveres versenyben a legtöbben már a hangalapú vezérlésre fogadnak, hogy ezzel megspórolják azokat a nagy kijelzőket, amelyek a készülékek árát és méreteit is meghatározták. Az új eszközök között ott vannak az okosszeművegek vagy a testen viselhető elektronikai eszközök (wearables) széles választéka, a fejlesztők pedig mindegyikkel olyan könnyű használhatóságra törekszenek, hogy szinte meg is feledkezzünk a létezésükről.
Az Axios nemrég közölt összeállítást azokról a gyártókról, melyek az utóbbi időben figyelmet kaptak ezen a területen. Közülük mi is beszámoltunk már a Humane nevű startupról, melynek megoldása akár az emberek tenyerére vetítve kezelné a telefonhívásokat egy kitűző segítségével, és mesterséges intelligenciával emelné a felhasználói élményt a következő szintre. Nemrég pedig az is kiderült, hogy a SoftBank és az OpenAI vezetője és az Apple termékek formavilágát évtizedekig meghatározó dizájnerrel, John Ive-val terveztetne a képernyőt (mint az ember-gép interakció eddigi alapkövét) túlhaladó eszközöket.
Soha vissza nem térő lehetőség
A cikkben az érintett vállalkozások felsorolása mellett arra is kitérnek, hogy az újszerű hardverterveket sosem könnyű megvalósítani a telefon általános jelenléte, beépített kamerái és mikrofonjai pedig a legtöbb felhasználónak bőven elegendő a mesterséges intelligencia lehetőségeinek kihasználásához. Ráadásul a hordható intelligens eszközök gyakran néznek ki úgy, mint hagyományos megfelelőik, ami biztonsági és adatvédelmi problémákat vet fel, ha a külvilág számára nem adnak egyértelmű jelzéseket a működésükről.
Érdemes persze figyelembe venni, hogy olyan óriások is nagyon érdeklődnek az okostelefonokat nyugdíjba küldő megoldások iránt, mint a Meta vagy az Amazon, hiszen ez jelentheti a nagy lehetőségüket a Google és az Apple régóta tartó duópóliumának megtörésére. Mint ismeretes, a Meta és az Amazon is próbálkozott már saját okostelefonokkal, de nem járt velük sikerrel, így az üzletág irányítása és digitális árukból vagy szolgáltatásokból származó bevételek jelentős része is az Apple-Google párosnál maradt. Az MI-technológia fejlődése és az erőforrásigényes számítási folyamatok felhőbe költözése viszont lehetőséget teremthet az olyan hardverek tervezésére, amelyek akár az okostelefonok dominanciája mellett is kialakíthatják saját piacukat.
Felhőbe vezető út hazai szakértelemmel
Robusztus műszaki háttér, korszerű technológia és a felhasználóbarát kezelhetőség. A Flex Cloudhoz nem kell nagy IT-csapat, csak egy elhatározás és pár kattintás.
Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak