Jövőre már nyereséges működéssel számolnak, aztán irány a tőzsde.

A Telegram üzenetküldő alkalmazásnak saját közlése szerint márciusban már több mint 900 millió aktív felhasználója volt, most pedig elérte a 950 milliót is, ami azt jelenti, hogy még az idén átlépheti az 1 milliárdos határt – közölte hétfőn Pavel Durov, a vállalat alapítója. Ahogy nemrég kiderült, a Telegram nemsokára egy saját alkalmazásáruházat és egy applikáción belül működő böngészőt is elindítana, ami támogatja majd a web3-as oldalakat.

A beszámolók ezzel kapcsolatban kiemelik, hogy a társaság régóta kerülgeti a kriptovalutákkal és a blokkláncokkal kapcsolatos kezdeményezéseket, de saját erőfeszítései megakadtak: a kezdeti sikereket követően a Telegram 2018-as elsődleges kriptókibocsátása is elhasalt az amerikai értékpapír- és tőzsdefelügyelet (SEC) döntésének következtében, amelynek értelmében a cég a megfelelő engedélyek nélkül adott el értékpapírokat amerikai állampolgároknak.

A fókuszt azóta áthelyezték azoknak a fejlesztőknek a támogatására, akik kriptovaluta-tranzakciókat használnak játékaikban és alkalmazásaikban. Idén elkezdték megosztani hirdetési bevételeiket is a Telegram-csatornák tulajdonosokkal a toncoinok (a TON blokklánchoz tartozó tokenek) formájában, és ahogy a TechCrunch riportjából kiderül, a hirdetési kedvezményekre is beváltható natív kriptovaluta jó fél éve a csalók kedvelt célpontjának számítanak.

És végül a profit

Durov a lap szerint a biztonság kérdését is érintette múlt heti üzenetében: azt ígérte, hogy az Instagramhoz hasonlóan itt is megjelenítik majd a nyilvános fiókoknál a regisztrációk dátumát és működésük helyét, a szervezetek pedig a csatornák címkézésével decentralizált piacteret hozhatnak létre a harmadik fél általi ellenőrzéshez.

Az üzletember tavasszal arról nyilatkozott a Financial Timesnak, hogy a Telegram jövőre már nyereséges lehet, és annak ellenére is tőzsdére menne, hogy befektetők már 30 milliárd dollár körüli értékeléssel környékezték. A platformon több mint két éve futnak a prémium előfizetések, és idén tavasszal megjelent a felhasználói fiókok üzleti fiókká alakításának lehetősége is, ugyancsak havi díj ellenében. Bár hirdetési megoldásaik jelenleg is még bizonyos földrajzi területekre korlátozódnak, a következő fontos lépés a a kis hirdetők bevonása lenne, akiket eddig távol tartott az 1 millió dolláros alsó értékhatár.

Közösség & HR

A Tesla bármelyik másik márkánál több halálos balesetben érintett

Az elmúlt években gyártott járműveket vizsgálva kiderült, hogy az amerikai utakon a Teslák az átlagosnál kétszer gyakrabban szerepelnek végzetes ütközésekben a megtett mérföldek arányában.
 
Ezt már akkor sokan állították, amikor a Watson vagy a DeepMind még legfeljebb érdekes játék volt, mert jó volt kvízben, sakkban vagy góban.
Amióta a VMware a Broadcom tulajdonába került, sebesen követik egymást a szoftvercégnél a stratégiai jelentőségű változások. Mi vár az ügyfelekre? Vincze-Berecz Tibor szoftverlicenc-szakértő (IPR-Insights) írása.

Nyílt forráskód: valóban ingyenes, de használatának szigorú szabályai vannak

Különösen az early adopter vállalatoknak lehet hasznos. De különbözik ez bármiben az amúgy is megkerülhetetlen tervezéstől és pilottól?

Sok hazai cégnek kell szorosra zárni a kiberkaput

Ön sem informatikus, de munkája során az információtechnológia is gyakran befolyásolja döntéseit? Ön is informatikus, de pénzügyi és gazdasági szempontból kell igazolnia a projektek hasznosságát? Mi közérthető módon, üzleti szemmel dolgozzuk fel az infokommunikációs híreket, trendeket, megoldásokat. A Bitport tizennegyedik éve közvetít sikeresen az informatikai piac és a technológiát hasznosító döntéshozók között.
© 2010-2024 Bitport.hu Média Kft. Minden jog fenntartva.